CHP’li Tanal: İktidar insan haklarını yeni keşfetmiş gibi davranıyor

Tanal, “İktidarınızın insan hakları karnesi ortada. Size verilen krediyi tükettiniz” dedi

CHP’li Tanal: İktidar insan haklarını yeni keşfetmiş gibi davranıyor

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nun CHP’li üyesi Avukat Mahmut Tanal, Erdoğan’ın açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı’na ilişkin, vaat ve söyleme değil, uygulamaya bakacaklarını söyledi.

Erdoğan’ın başkanlık sistemine destek için verdiği sözleri hatırlatan Tanal, “Size verilen krediyi tükettiniz” dedi.

Erdoğan’ın Beştepe’deki toplantıda 9 amaç ve 11 ilkeyi sıraladığını belirten Tanal, “İlkesel olarak söylem ve vaatlere değil, uygulamaya bakacağız. Biliyorsunuz Erdoğan, ‘Başkanlık sistemi gelince ekonomi uçacak’ dedi ama tam tersi oldu. Tek adam rejiminde ekonomimiz yere çakıldı. ‘Kamu hizmetlerinde bürokrasi azalacak’ dediler. Ancak daha beter bir duruma sürüklendik. Bürokrasi iyice çekilmez bir hal aldı. Erdoğan, seçimden önce ‘Bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra faizle şunla bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz’ demişti. Daha beteri oldu. Bu milletin parası faize gidiyor. Bu yüzden söyleme değil, eyleme bakacağız” dedi.

“İNSAN HAKLARINI YENİ KEŞFETMİŞ GİBİ DAVRANIYOR”

AKP iktidarının insan hakları karnesinin kırıklarla dolu olduğunu dile getiren Tanal, “Çok eski çağlardan beri insan hakları hep vardı. 19 yıldır iktidarda olan Ak Parti ise insan haklarını yeni keşfetmiş gibi davranıyor. İktidarınızın insan hakları karnesi ortada. Size verilen krediyi tükettiniz. Samimiyetiniz sorgulanıyor” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
gardınızı alın
gardınızı alın - 1 ay Önce

ya erdoğan bir şey diyorsa tersi olacak demektir internetide özgürleştirecekmişmiş yani anlayın yeni yasaklara yeni insan hakları ihlallerine ya bir kere bu ülkedeki meşru siyasi partinin belediyelerine kayyum atayıp gasp ettiler resmen milli irade gasbı sonra insan hakları diyorlar.

SIRADAKİ HABER