CHP’li Öztrak: YSK, kumpasın tamamlaması için zaman kazandırmayı amaçlıyor

Öztrak, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı alabilmek için “kumpas planı uyguladığını” iddia etti

CHP’li Öztrak: YSK, kumpasın tamamlaması için zaman kazandırmayı amaçlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul’un Büyükçekmece ilçesindeki seçim sonucuna itirazı görüşmesini erteleme kararını değerlendirdi.

Yazılı açıklama yapan Öztrak, kararın YSK’ye baskı yapıldığını gösterdiğini savundu.

Öztrak, “YSK tarafından alınan bu karar, Kurul’un ağır baskı altında olduğunu bir kez daha göstermektedir” ifadelerini kullandı.

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı alabilmek için “kumpas planı uyguladığını” iddia eden Öztrak, şöyle devam etti:

“İktidar, sandıkta kaybettiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini masada çalabilmek için bir kumpas planını uygulamaktadır. Bu erteleme kararı, söz konusu kumpas dosyasının tamamlaması için iktidara zaman kazandırmayı amaçlamaktadır. Alınan bu erteleme kararıyla, ülkemiz demokrasisine ve hukuk devletine verilen hasar giderek büyümektedir.”

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 19:08

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
BU NE YA ?
BU NE YA ? - 1 yıl Önce

82 miyon ulusun hür İradesine 1 tane deli çıkmış müdahale ediyor kimsede eyy yeter artık haddini bil demiyor . Birtane manyak kokocaman ülkeye insanlarına hükmediyor kimse de eyy haddini bil sen kim oluyorsun demiyor

SIRADAKİ HABER