CHP’li Kaftancıoğlu Karaköy’de saldırıya uğrayan kadınlarla görüştü

Saadet Partili Aktaş’tan destek geldi: İşte böyle yeneceğiz ötekileştirmeyi

CHP’li Kaftancıoğlu Karaköy’de saldırıya uğrayan kadınlarla görüştü

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Karaköy’de başka bir kadın tarafından darp edilen ve basında “Başörtülü kadınlara saldırı” başlığıyla haber olan Feyza Yerlikaya ve Gamze İnce ile telefonda görüşerek “Her zaman yanınızdayım” dedi. Son yerel seçimlerde Saadet Partisi’nden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan avukat Ali Aktaş da Twitter’dan Kaftancıoğlu’na destek vererek, “Tebrikler Canan Hanım. İşte böyle böyle yeneceğiz ötekileştirmeyi, ayrıştırmayı” dedi.

Sözcü’de yer alan habere göre Yerlikaya ile İnce’yi arayan Kaftancıoğlu, iki kadına şunları söyledi:

“Kadın bir siyasetçi olarak bu ülkede yaşayan tüm kadınların hem fiziksel hem de psikolojik şiddet altında olduğunu görüyorum, biliyorum. Size yapılan da diğer tüm kadın kardeşlerimize yapılan her türlü şiddet de çağ dışı bir nefretin sonucudur.

“Toplumumuzu geren, kutuplaştıran bu saldırıyı kınıyorum ve her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum. Bundan sonraki süreçte de hukuksal ya da farklı meselelerle ilgili herhangi bir şeye ihtiyacınız olduğunda bir telefon kadar yakınınızdayım. Biz kadınlar düşüncelerimiz, inançlarımız, kıyafetlerimiz ve kimliklerimiz ne olursa olsun şiddetin ve nefretin her türlüsüne karşı her zaman yan yana olmalıyız.

“Çağdaş bir toplumda kadınların istedikleri gibi giyinebilme özgürlüğü vardır. Bizler de bu özgürlüğü savunmak ve büyütmek için mücadelemize devam edeceğiz. Yaşanan acı olayla ilgili asla yalnız olmadığınızı unutmayın. Hep birlikte kadınlara yönelik şiddeti de toplumda yaratılan öfke ve nefret dilini de yeneceğiz.”

İki kadına yumruklu saldırıda bulunan Semahat Y., toplumun farklı kesimleri tarafından eleştirilmişti. Semahat Y. olayın gündeme gelmesi üzerine çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, 22:22

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER