CHP’li Erol’dan Gökçek açıklaması: Oy hırsızlarına sahip çıkılmamalıdır

CHP'li Gürsel Erol: Gökçek'e sahip çıkılmasını kesinlikle doğru bulmuyorum

CHP’li Erol’dan Gökçek açıklaması: Oy hırsızlarına sahip çıkılmamalıdır

CHP Dersim Milletvekili Gürsel Erol, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 Gürsel Erol, "Melih Gökçek’e bugün demokrasi adına, milli iradeye saygı adına sahip çıkılmasını kesinlikle doğru bulmuyorum" dedi.

CHP Dersim Mlletvekili Gürsel Erol, akşam saatlerinde yaptığı yazılı basın açıklamasında, 2014 yerel seçimlerinde Ankara'daki seçim kampanyasını yönetenlerden biri olduğunu, halkın oyunun çalındığını ve milli iradenin gasp edildiğini öne sürdü.

Erol, "O gün halkın oyunu çalarak ve milli iradeyi gasp ederek seçilen Melih Gökçek’e bugün demokrasi adına, milli iradeye saygı adına sahip çıkılmasını kesinlikle doğru bulmuyorum, bunu reddediyorum. Belediye meclislerinde yapılan seçimlerde aday çıkarmak, yıllardır kamuya karşı suç işlemiş bu kişilerin yönetimlerinin meşrulaştırılması demektir. Ne adına olursa olsun, oy hırsızlarına sahip çıkılmamalıdır. Halk en büyük hakemdir. Bilinmelidir ki; bugün içinde bulunduğumuz siyasi karmaşadan çıkmanın tek yolu erken bir yerel seçimdir" dedi.                                

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 13:35

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER