CHP’li Bekaroğlu’ndan Soylu’ya: FETÖ ilişkileri onu böyle militan yapıyor

Bakan Soylu’nun Kılıçdaroğlu’na yönelik açıklamasına CHP’den bir tepki daha geldi

CHP’li Bekaroğlu’ndan Soylu’ya: FETÖ ilişkileri onu böyle militan yapıyor

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun FETÖ ile ilişkisi olduğunu öne sürdü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’ın Soylu’nun bakanlık yapabilmesi için akıl sağlığı raporu gerektiğini söylediği açıklamalarını Twitter hesabından paylaşan, Bekaroğlu, şu notu düştü:

“Hayır Sevgili Başkanım; Bakanınki sağlık sorunu değil; Soylu mafya gibi açıklama yapıyor çünkü korkuyor, AKP ile ilgili daha önce söyledikleri ve FETÖ ilişkileri nedeniyle kapının önüne konulabileceği korkusu onu böyle militan yapıyor”

SÜLEYMAN SOYLU NE DEMİŞTİ?

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde AKP 2'nci Olağan Kongresi'ne katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ailesi ve yakınlarının yurt dışında hesabının bulunduğuna yönelik iddiasına tepki göstermişti.

Kılıçdaroğlu’nun tehdit eden Soylu, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Türkiye'nin siyasi istikrarına nerede bir saldırı ve ihanet varsa biz bu siyaset bezirgânının savunmasını görüyoruz. Vekilleri terörün cenazesindeyken, kendisi terörle iltisaklı olduğu için hapse attığımız kişileri hapiste ziyaret eder. Girdiği her seçimde milletten tokat yiyen bu zat belli ki akıllanmamış. Bu siyasi düzenbaz dün ak dediğine ertesi gün kara diyen zat. 2 haftadır eline tutuşturulmuş paçavralarla şov yapmaktadır. 'Açıklayacağım, büyük kıyamet kopacak, rezil olacaklar' dedi. Kendisi rezil oldu. Bütün Türkiye gördü ki bu siyasi sahtekâr, yalanlarının ve iftiralarının üzerinden Türkiye'de başka bir oyuna soyunmuş. Şimdi konu mahkemeye intikal etti. Sonra hızını alamadı kurumları, hepimizi de asmakla tehdit etti. Dün de şahsıma bir laf etmiş. Demiş ki, 'Seni asmayacağım da rezil edeceğim.' Kılıçdaroğlu, senin aklın gibi ipin de çürüktür. Kılıçdaroğlu, sana açık açık söylüyorum, sen bittin."

TEZCAN NE DEMİŞTİ?

Soylu’nun Kılıçdaroğlu’na yönelik açıklamalarına yanıt veren CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, “Ne yazık ki hezeyanlar içinde kıvranan ve ne dediğini bilmeyen bir İçişleri Bakanı var. İçişleri Bakanlığı, elinde silahlı polis ve jandarma gücü olan bakanlıktır. Bu nedenle halkın bu gücün emanet edileceği bakanın akıl sağlığının yerinde olup olmadığını bilmeye hakkı vardır. Bakan'ın son günlerdeki açıklamaları ve üslubu sağlık raporu ihtiyacını daha kuvvetli bir şekilde ortaya çıkarmıştır” ifadelerini kullanmıştı.

“Bu mafyatik üslup bütün vatandaşların güvenliğini tehdit eder mahiyet almıştır” ifadelerini kullanan Tezacna, “Milletin selameti açısından İçişleri Bakanlığı yapabilmek için artık akıl sağlığı raporu ibrazına ihtiyaç olduğu hatta bunun elzem olduğu net olarak ortaya çıkmıştır. Devletin tepesinde provokatif yönetim, kriminal siyaset ustalığı gösteriyorlar. Devlet makamının koruması altında mafya babası ağzıyla konuşanların Bakanlık koltuklarında oturduğu çürümüşlükle karşı karşıyayız. Bu çürümüşlükle aynı dili kullanmayacağız” demişti.

(Demokrat Haber/İstanbul)

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 17:03

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER