CHP’li Antmen’den ‘FETÖ’ iddiası: Tahliye sonrası indirim

Antmen, “İktidar ‘FETÖ’cüleri de affettiler’ eleştirisi gelmesinden korkuyor” dedi

CHP’li Antmen’den ‘FETÖ’ iddiası: Tahliye sonrası indirim

CHP Mersin Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Alpay Antmen, iktidarın af ve infaz yasası için ‘Zamanlama hesabı' içinde olduğunu öne sürdü.

Antmen, “FETÖ üyeliğinden 7 yıl civarında hapis alanlar, mevcut infaz yasası kapsamında cezalarının yüzde 66'sını çekip, 2020 yılı içinde tahliye edilmeye başlanacak” dedi.

TAHLİYE GÜNLERİ YAKLAŞTI

Sözcü gazetesinden Başak Kaya'nın haberine göre, yaklaşık 4 yıldır cezaevinde bulunan ve ‘Örgüte üye olmamakla birlikte yardım' suçlamasından hüküm giyenlerden özellikle öğretmenler, bazı eski hakim ve savcıların infaz dahil edildiğinde tahliye günlerinin yaklaştığını söyledi.

 Antmen, “İktidar ‘FETÖ'cüleri de affettiler' eleştirisi gelmesinden korkuyor. Bu nedenle af ve infaz değişikliklerini 2020'deki tahliyelerden sonra yapmayı düşünüyor. 2. paket yerine 3. pakette infaz düzenlemesi olabilir'' ifadelerini kullandı.

YENİ YARGI PAKETİNİ ANLATTI

CHP'li Antmen, Sözcü Ankara Bürosu'nu ziyaret etti. Haber Müdürü Emin Özgönül'e hazırlığı süren yeni yargı paketini anlattı.

İLK PAKET BEKLENENİ VERMEDİ

“Meclis'ten geçen ve 39 maddeden oluşan birinci yargı paketi basın ve ifade özgürlüğü başta olmak üzere bekleneni karşılamadı. Şimdi 2. yargı paketi ve infaz düzenlemesi hazırlıkları devam ediyor. Daha çok Hukuk Muhakemeleri usulü kanununa ilişkin düzenlemeler olacak. Denetimli serbestlik de 2 yıldan 5 yıla çıkarılmak isteniyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER