CHP'li aday adaylıktan çekildi

Antalya Demre adayı Adnan Genç, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek adaylıktan çekildiğini açıkladı...

CHP'li aday adaylıktan çekildi

Antalya Demre İlçe Belediye Başkan adayı Adnan Genç, sağlık sorunlarıgerekçe göstererek adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Adnan Genç, adaylıktan çekildiğine ilişkin dilekçesini CHP Demre İlçe Başkanlığı’na verdi.

1989-1995 ve 1999-2004 yılları arasında Doğru Yol Partisi’nden Demre Belediye Başkanlığı yapan Adnan Genç, 26 Aralık 2013’te CHP’ye katıldı. Düzenlenen törenle Demre Belediye Başkan adayı gösterilen Adnan Genç, kalbinde yaşadığı sorun nedeniyle adaylıktan çekilme kararı aldığını söyledi. Dilekçesini CHP Demre İlçe Başkanlığı’na gönderdiğini kaydeden Adnan Genç, 2 damarına stent takıldığını belirtti.

 ’SAĞLIK SORUNLARIM VAR, YARARLI OLAMAM’

 Milliyet'in haberine göre; sağlık sorunlarının çalışmalarına engel olacağını, bu nedenle yararlı olamayacağını vurgulayan Genç, şunları kaydetti:

"Bana güvenerek belediye başkanı adayı gösteren CHP Demre İlçe Örgütü’ne, CHP üyelerine ve Demrelilere teşekkür ediyorum. Sade bir CHP üyesi olarak siyasi yaşamıma devam edeceğim. Benim yerime aday olacak kişiye elimden gelen desteği vereceğim."

YENİ ADAY BELİRLENECEK

CHP Demre İlçe Başkanı Zühra Doğan ise Adnan Genç’in sağlık sorunları yaşaması nedeniyle üzüntü duyduklarını belirtti. Adnan Genç’in kendi isteğiyle adaylıktan çekildiğine işaret eden Doğan, "Antalya İl Başkanlığı ve genel merkezimizle yapacağımız görüşmeler sonrasında en kısa sürede yeni belediye başkan adayımızı belirleyeceğiz. CHP’yi Demre’de ve Antalya’da yerel yönetimlerde iktidara taşıyacağız" dedi.

CHP Kaş Belediye Başkan adayı Ali İhsan Benli de geçen 8 Ocak’ta sağlık sorunlarını gerekçe göstererek adaylıktan çekildiğini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 21:14

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER