CHP'den ihraç edilen Batum CHP'yi mahkemeye verecek

Süheyl Batum CHP Yüksek Disiplin Kurulu'nun verdiği ihraç kararına ilişkin konuştu...

CHP'den ihraç edilen Batum CHP'yi mahkemeye verecek

Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum CHP Yüksek Disiplin Kurulu'nun verdiği ihraç kararına ilişkin Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Süheyl Batum, “Hukuk dışı bir süreçle ihraç edildiğimi öğrendim” dedi. Bunun kamuoyunda itibarının zedelenmesine yönelik bir süreç olduğunu savunan Batum, hakkındaki ihraç kararının iptali ve MYK üyelerinin tümü hakkında tazminat davası için yargıya gideceğini söyledi.

İhraç kararının hukuksuz olduğunu söyleyen Batum Yüksek Disiplin Kurulu'na sevkine gerekçe gösterilen, bir gazetede kendisine atfen çıkan " Her hafta bir milletvekili istifa edecek" şeklinde bir ifadesinin olmadığını yineledi. Batum "Ben böyle bir söz söylemedim. Dün akşam çağırıp beni dinlediler. Söylemediğim bir şeye dayanarak beni partiden ihraç kararı aldılar. Bu bir komplo" diye konuştu.  Merkez Yönetim Kurulu'nun(MYK) kendisine komplo kurduğunu söyleyen Batum "Bu MYK'nın bir tercihidir" ifadelerini kullandı.

"BU BİR GÖZDAĞI"

İhraç kararının parti içindeki muhaliflere yönelik bir gözdağı olduğunu savunan Batum, "Kurultayda Sayın Genel Başkan 'profesör ne olursan ol, ağzını benden fazla açarsan partiden atacağım' demişti. Kurultayı 'Bekaroğlu'nu partiye alalım, Murat Özcelik'i içeriye dahil edelim' diye yaptık. Kılıçdaroğlu'nun getirdiği ekibin bize uygun olmadığını düşünüyorum," dedi.

DAVA AÇACAK

İhraç kararıyla ilgili mahkemeye başvuracağını söyleyen Batum'un açıklaması şöyle:

"CHP içindeki arkadaşlarla mücadele etmeye devam edeceğim. İptal için mahkemeye gideceğim. Bu doğrudan doğruya MYK'nın tamamı tarafından yürütülen bir oyundur. Kişilik haklarımı zedeleyen, kamuoyunda itibarımı ortadan kaldırmaya yönelik planlı hareket olduğu gerekçesiyle yargıda hakkımı arayacağım"

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 20:01
YORUM EKLE