CHP’den Bahçeli’nin sözlerine yanıt

'Siyasi nezaketsizlik'

CHP’den Bahçeli’nin sözlerine yanıt

Bahçeli’nin açıklamalarının siyasi nezaketsizlik olduğunu belirten CHP’li Özgür Özel, “MHP 1950'lerde kalmış ve tahkikat komisyonlarını 70 yıl sonra kendi partisi içinde kurmaya yeltenecek kadar, kendilerini de ileride utandıracak bir işe tevessül etmişlerdir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, Büyük Abant Oteli’nde basın toplantısı düzenledi. Özel,  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin "Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması yolu aralandı" sözlerine yanıt verdi.

CHP’nin siyasi tarihi boyunca ilk defa  alelacele kaleme alınmış mesnetsiz bir metin ile muhatap olduğunu belirtti. Özel, “CHP, haklarında tutuklama, idam, hapis cezalarının muhatabı olmuş, bunların hiçbirine boyun eğmemiş bir siyasi hareket olarak tükenmekte olarak bir ittifakın varlığı, bu ittifak ortaklığına borçlu olan küçük ortağının hezeyanlarına pabuç bırakacağını düşünenler bu konuda yanılmaktadırlar” dedi.

Özel, şöyle devam etti: “Son günlerde Bahçeli'nin sağlık durumuyla ilgili ciddi tartışmalar olmuştu. Genel Başkanımız Bahçeli'nin sağlık durumunu takip ediyor. Hiçbir CHP’li Bahçeli'nin sağlık durumunun kötüleşmesini istemez. Ama MHP içerisinde Bahçeli'nin sağlık durumu ve siyasete devam edip etmeyeceği şeklinde bir takım iç hesapların olduğu hepimizin malumu. Bugün yazılan metin, 'Bahçeli görevinin başındadır, gündeme hakimdir, hatta gündem değiştirmeye mahirdir' deyip parti içine yönelik etkili bir mesaj verme kaygısından öte değildir. 

‘SİYASİ NEZAKETSİZLİK’

CHP olarak böyle bir metnin tarafı edilmekten üzüntü duyduğumuzu ve siyasi bir nezaketsizlik olarak gördüğümüzü açıkça ifade etmek isteriz. MHP 1950'lerde kalmış ve tahkikat komisyonlarını 70 yıl sonra kendi partisi içinde kurmaya yeltenecek kadar, kendilerini de ileride utandıracak bir işe tevessül etmişlerdir. Sayın genel başkanımız hakkında çirkin iddialarla komisyon oluşturmak, hem de o komisyonda yer alan üç zatı metnin içinde methiyelerde kendi kendilerine övdükleri metni genel başkanlarına imzalatmaları ve onun adına açıklattırıyor olmaları da bambaşka bir konudur.”

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 14:53

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER