CHP'de toplu istifa

Hurşit Güneş'in sözleri duyarlı partilileri yaraladı...

CHP'de toplu istifa

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş'in sözleri üzerine, 80 kişiye yakın bir grup CHP'den istifa edeceklerini açıkladı...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş'in İzmit'te sarf ettiği "Kürtler eninde sonunda kucağımıza oturacak" sözleri parti yönetimince unutulsa da il yönetiminin tek gündemi.

Güneş'in özür dilememesi ve yönetimin sessiz kalmasına tepki gösteren duyarlı partililer toplu olarak istifa etme kararı aldı.

CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Kavşut, Güneş'in bu ifadeleri ilk defa kullanmadığını belirterek şunları söyledi: "Güneş inkar ediyor şimdi. Ancak orada bulunan birçok arkadaşımız buna şahit. Bu Güneş'in ilk vukuatı da değil. Daha önce de başka yerlerde de aynı ifadeleri kullanmış." Bu ifadelerden sadece Kürt kökenli CHP'lilerin değil herkesin büyük rahatsızlık duyduğunu ifade eden Kavşut, yarın 80 kişiye yakın bir grup halinde CHP'den istifa edeceklerini açıkladı.

Bugün

 

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
seydi bayram
seydi bayram - 10 yıl Önce

Chp ningercek yuzunu anlatmis.Ezilenleri nekadar savunduklarini belirten sozlerdir.Demokrasi,insan haklari ve emege saygi anlayislarinin gostergesidir.helal olsun hursit gunese bu kadar cesaretli konusabilmis.

SIRADAKİ HABER