CHP yine Silivri'ye gidiyor: Bu kez Hidayet Karaca'yı ziyaret edecekler

Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Samanyolu Yayın Grubu'nun başkanı Hidayet Karaca, 'terör örgütü kurmak ve yönetmek' suçlamasıyla tutuklu

CHP yine Silivri'ye gidiyor: Bu kez Hidayet Karaca'yı ziyaret edecekler

Balyoz ve Ergenekon davaları sürecinde, Silivri'de tutuklu bulunan pek çok ismi ziyaret eden CHP, yine Silivri'ye gidiyor.

CHP heyeti, bu kez Fethullah Gülen Grubu'na yakınlığıyla bilinen Samanyolu Yayın Grubu'nun başkanı Hidayet Karaca'yı, Silivri'de ziyaret edecek.

Hürriyet'te yer alan habere göre Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve savcı kökenli İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz'den oluşacak CHP heyeti, Pazartesi günü Silivri'de Hidayet Karaca'yı ziyaret etmek için, Adalet Bakanlığı'na resmen başvuruda bulundu.Başvuru sonucunun, bugün öğleden sonra alınması bekleniyor.

54 GÜNDÜR TUTUKLU BULUNUYOR

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, 14 Aralık operasyonu ile gözaltına alınmış, ardından tutuklanmıştı. Karaca, "terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçlamasıyla 54 gündür tutuklu bulunuyor.

14 Aralık operasyonunda, aralarında Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. Dumanlı daha sonra serbest bırakılmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2015, 13:08
YORUM EKLE