CHP Sözcüsü Tezcan: AKP bize kirli pazarlık önerdi

Bülent Tezcan, partilerinin Aydın İl Örgütü’nün olağan kongresinde dikkat çekici açıklamalarda bulundu

CHP Sözcüsü Tezcan: AKP bize kirli pazarlık önerdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, AKP’den partilerine yönelik 'Biz kendi işimize gelmeyen belediye başkanlarını istifa ettireceğiz, siz de istifa ettirin. İstifa etmezlerse savcılık, adliye yolu açılır' şeklinde kirli bir pazarlık önerisi yapıldığını açıkladı. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, partilerinin Aydın İl Örgütü’nün Atatürk Spor Salonu'nda yapılan olağan kongresinde dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Tezcan, AKP tarafından kendilerine dönük belediye başkanları ile ilgili bir "pazarlık" önerisi geldiğini, ancak  bunu kabul etmediklerini söyledi. 
 
Tezcan, "Türkiye 17 aydan bu yana olağanüstü şartlar altında yaşıyor. Türkiye'de olağanüstü hal şartları dediğimizde basit bir anayasal durumdan bahsetmiyoruz. Bir darbe ekibinden bahsediyoruz" dedi.
 
Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın görevden alınmasıyla ilgili "Bu, iktidar eliyle belediye başkanlarına kumpas kurma planıdır" yorumunda bulunan Tezcan, "Biz bu kumpasa ortak olmayacağız. Belediye başkanlarımızı size yedirmeyeceğiz. Bize kirli bir pazarlık önerdiler. 'Biz kendi işimize gelmeyen belediye başkanlarını istifa ettireceğiz, siz de istifa ettirin. İstifa etmezlerse savcılık, adliye yolu açılır' dediler. Biz buna ortak olmadık çünkü belediye başkanlarımızın verilmeyecek bir hesabı yoktur. Belediye başkanlarını görevden almak halkın iradesine kumpas kurmaktır" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 13:31

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER