CHP, Sinan Aygün'ü ihraç ediyor

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, gelişmeyi doğrulardı

CHP, Sinan Aygün'ü ihraç ediyor

CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve belediye meclisi üyelerine yönelik iddialarla gündeme gelen eski milletvekili Sinan Aygün’ün partiden atılmasına yönelik disiplin süreci başlatıldı.

Sinan Aygün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nu hedef alan açıklamalar yapması üzerine Ankara İl Yönetimi tarafından disipline sevk edildi. CHP il yönetimi, Aygün’ü “tedbirli” olarak partiden ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk etti.

İl disiplin kurulunun önümüzdeki hafta toplanarak Aygün’ü partiden ihraç etmesi bekleniyor. CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, gelişmeyi doğrulardı. Güvener şunları söyledi:

“Bilindiği üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi, kamuoyunda İkiz Kuleler olarak bilinen inşaatla ilgili mahkeme kararını uygulayıp, inşaatı mühürlemiştir. İnşaatın mühürlenmesinin ardından, inşaat sahibi Sinan Aygün, gerekli hukuki mercilere başvurup, hukukun sonucunu beklemek yerine, kamuoyunu yanıltıcı bir algı operasyonuna başvurmuş ve bu maksatla parti karşıtlığıyla bilinen bir televizyon kanalına bağlanıp, başta Sayın Genel Başkanımız olmak üzere partimizin kurumsal kimliğini ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ı rencide edici tavırlar içine girdiği tespit edilmiştir.

İnşaatıyla ilgili mahkeme kararına ilişkin bir konuyu mecrasından çıkarıp, partimizin ve büyükşehir belediye başkanımız sayın Mansur Yavaş’ın tartışıldığı bir zemine dönüşmesine neden olan Sinan Aydın Aygün’ün, parti tüzüğümüzün 68. Maddesinin 1. Fıkrasının ‘d’ bendinde belirtilen, ‘Partinin temel ilkelerine aykırı siyasal çalışmalara ve eylemlere katkıda bulunmak’ kuralını ihlal ettiği anlaşılmıştır.

Aygün’ün bu tutumu nedeniyle Ankara İl Yönetim Kurulumuz, kendisini ‘kesin çıkarma’ istemiyle Disiplin Kuruluna sevki için hakkında Disiplin Soruşturması açılmasını oy birliğiyle karar vermiştir.”

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 13:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
bu tabloya bakınca
bu tabloya bakınca - 1 yıl Önce

akp ile chp idolojisinde bir fark varmı tabikide yok akp muhafazakar idolojiyi maske yapıyor chp laik atatürkçü ideolojiyi ama bakarsanız hem bir doğu karadeniz tekeli hem belli medya ve sermaye mafya oluşumlarının tekeli var.yani idolojileri paracıklar efendi hep bizuk. baş aktörlerde canan ekrem erdoğan mesut yılmaz ve daha nicesi

SIRADAKİ HABER