CHP'li vekilden Silvan çağrısı

CHP'li Aylin Nazlıaka, 'Bugün Silvan’da yaşanan İstanbul’da, Artvin’de, Samsun’da ya da Hatay’da da yaşanabilirdi' dedi, çağrıda bulundu.

CHP'li vekilden Silvan çağrısı

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Silvan’daki sokağa çıkma yasağına ve ilçedeki ablukaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu

“AKP faşizmi bugün adım adım kendini daha da hissettirmekte,” diye konuşan Nazlıaka, Silvan’da yaşananlara batının nasıl ses vermesi gerektiği sorusu üzerine, konuya insan hakları noktasından yaklaşılması gerektiğini belirtti.

İMC TV'ye konuşan Nazlıaka'nın değerlendirmeleri şöyle:

“Bugün Silvan’da yaşanan İstanbul’da, Artvin’de, Samsun’da ya da Hatay’da da yaşanabilirdi. Bundan sonra yaşanmayacak diye de bir garanti yok. Giderek kutuplaşmadan beslenen faşizan zihniyetin tezahür ettiği yapı Türkiye’yi her geçen gün kaosa sürüklüyor. Ülkede kimsenin can güvenliğinin olmadığı bir sürece evirilmiş durumdayız. Onun için doğusuyla batısıyla kuzeyi ve güneyiyle buna dönük tepkiler verilmeli.”

Aylin Nazlıaka son olarak da, “Silvan’daki vatandaşların huzur ve barış içinde yaşayacağı ortamları hep birlikte yaratma adına çağrıda bulunuyorum,” dedi.

  

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 18:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
mira
mira - 3 yıl Önce

batılı ülkeler kan emmeyi seviyorlar gözleri kör,kulakları sağır, dilleri lal zülme devam etmesinden yanalar maalesef

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Birazda eyleme dönüşse soyledikleriniz daha bir anlam kazanacak!

H.gokcek
H.gokcek - 3 yıl Önce

Sılvanda oldurulen bır kurdun parklarda kesılen bır bır ağaç kadar deyerı yokmuş hane kardeştık ben o kardeşlık masalına inanmıyorum kardeş olsaydık bu gün yaşadıgımız

sunay kınık
sunay kınık - 3 yıl Önce

Malesef öldürülen kürt olunca kulaklar sağır gözler kör dil'de la olurl gezi parkında kesilen bir ağaç kadar değerimiz yokmuş

Osman Dağlı
Osman Dağlı - 3 yıl Önce

Gezi ile karşılaştırılmasını doğru bulmuyorum çünkü dinamikleri farklı fakat Gezi de diktatöre başkaldırı idi silvandaki de... Silvan halkı yalnız değildir!!!