CHP'li vekil: 10 milyon Kürdü gaz odalarına doldurup öldürecek miyiz?

CHP'li Hüsnü Bozkurt'tan Meclis'te iç barış çağrısı

CHP'li vekil: 10 milyon Kürdü gaz odalarına doldurup öldürecek miyiz?

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, son günlerde yaşanan gelişmelere dikkat çekti.

AK Parti iktidarının iç ve dış politikasını eleştiren Bozkurt, "Hep beraber bir an önce iç barışımızı tesis etmeliyiz. Kendi Kürtlerimizle barışmalıyız, barışmalıyız arkadaş. Ne yapacağız; 10 milyon Kürdü öldürecek miyiz? Gaz odasına mı dolduracağız?" dedi.

İç barış çağrısı yapan CHP’li Bozkurt’un açıklaması şöyle:

"Cumhurbaşkanı, Başbakan, ana muhalefet partisi lideri, MHP başkanı, HDP başkanı; kim varsa 550 vekil bir araya gelmeliyiz. Ülkemiz tehdit altındadır. Buna karşı bir birlik oluşturmalıyız. Hep beraber biran önce iç barışımızı tesis etmeliyiz. Kendi Kürtlerimizle barışmalıyız, barışmalıyız arkadaş. Ne yapacağız; 10 milyon Kürdü öldürecek miyiz? Gaz odasına mı dolduracağız?

“Barışmalıyız. PYD'nin terör örgütü olup olmadığını tartışmak yerine, Suriye'de bir an önce barışın tesis edilmesini, Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasını istemeliyiz. Suriye politikamız yanlış ama kalkmış bu ülkenin Cumhurbaşkanı 'Suriye'deki onurlu duruşumuza dünya hayran' diyor. Buna ne denebilir; o zaman devam edin."

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 16:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 yıl Önce

Eyer bares gelmese baskase geterer ve kendi cekare dorgutelsenta geterer ozaman herkes rezil Olur hisyete kalmaz Devam edin nereye kadar

dimitri
dimitri - 2 yıl Önce

kürdlerin kendi devleti olmali