CHP'li Tanrıkulu'ndan 'Telefonlarına çıkmadı' diyen başsavcılığa sert yanıt

Tanrıkulu: Ölümden, cinayetten,şiddetten siyasi rant ummak namussuzluktur, şerefsizliktir

CHP'li Tanrıkulu'ndan 'Telefonlarına çıkmadı' diyen başsavcılığa sert yanıt

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'dan, rehine operasyonu sırasında kendisine ulaşılamadığı yönünde açıklama yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yanıt geldi. Tanrıkulu, cinayet ve şiddetten siyasi rant ummanın şerefsizlik olduğunu söyledi.

İstanbul Adalet Sarayı'nda Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın adliyedeki odasında rehin alınmasının ardından yapılan operasyona ilişkin yazılı açıklama yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, “Teröristlerin görüşmek istediği Avukat Sezgin Tanrıkulu kendisine ilk ulaşıldığında adliyeye geleceğini belirtmesine rağmen adliyeye gelmediği gibi kendisine ulaşılmak istendiğinde telefonlara da çıkmamıştır." demişti. Bu sözlere Tanrıkulu, twitter hesabından cevap verdi.

Tanrıkulu'nun açıklaması şöyle:

"Çağlayan olayından haberim olduğu an 'benim için en önemli şey insan hayatıdır' diyerek elimden geleni yapacağımı belirttim. Ancak Başsavcının sözlerinin aksine ben sadece "bir avukat" değilim ve siyasi bir kimliğe sahibim. CHP Genel Başkan Yardımcısı kimliğim dolayısıyla benden bir talep varsa bu konuda muhatabım hükümettir. Bugüne dek siyaset öncesi ve siyasette yaşadığım tecrübeler,bu saldırının nereye vardırılacağını öngörmeme yeterliydi, yeterlidir. Nitekim eski Adalet Bakanı ismimin neden geçtiğini sorgularken, Başsavcı "neden gelmedi" diyerek provokasyon öngörümüzü doğrulamıştır. Açıklamadaki, hem milletvekili kimliğimizi reddeden,hem de hedef gösteren üslup öngördüğümuz tuzağın gerçekliğini ortaya koymaktadır.

Olaya müdahil olmamdan siyasi rant devşirmeyi planlayanlar bu tutmayınca iki taraflı saldırıya başlamışlardır. Meselenin özeti budur. Ölümden, cinayetten,şiddetten siyasi rant ummak namussuzluktur,şerefsizliktir. Lanet olsun siyaseti insan hayatından üstün görenlere."

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER