CHP'li seçim sorumlusu parkta otururken Erdoğan'a hakaretten gözaltına alındı

Büyükelbaşı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

CHP'li seçim sorumlusu parkta otururken Erdoğan'a hakaretten gözaltına alındı

Kayseri’de CHP üyesi ve Talas ilçesi seçim sorumlusu Olcay Büyükelbaşı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan Büyükelbaşı, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Radikal'de yer alan habere göre Kayseri’nin Talas İlçesi Mevlana Mahallesi’nde oturan CHP ilçe seçim sorumlusu Olcay Büyükelbaşı, Cengiz Aytmatov Parkı’nda arkadaşları ile bir araya geldi.

Büyükelbaşı, bir süre sonra siyaset konusunda sohbet etmeye başladı. Bu sırada yanlarına gelen polis ekipleri, ‘155’e yapılan ihbar üzerine, ‘Cumhurbaşkanına hakaret edildiği’ gerekçesiyle, Olcay Büyükelbaşı’nın, kendileriyle polis merkezine gelip ifade vermesi gerektiğini söylediler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Büyükelbaşı, Talas İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan CHP’li üye, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Olcay Büyükelbaşı, şunları söyledi:
“Ağabeyim misafir olarak gelmişti ve onu evine gitmek üzere yolcu etmek için dışarı çıktım. Dönerken de, arkadaşlarım telefonla arayarak görüşmek istedil Arkadaşlarla bir araya geldiğimizde de kendi aramızda siyaset üzerine tartışırken, hükümetin politikalarını eleştirdim. Daha sonra polisler geldi ve ‘155’ten ihbar var Cumhurbaşkanı’na hakaretten götürüyoruz seni’ dediler. Beni sabaha kadar alıkoydular. Bunun adı insanları korkutmak, yıldırmak, sindirmektir. Mahkeme adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Haftada bir gün imza atacağım. İddianame daha hazır değil. Her hukukçunun da adalete sahip çıkmasını istiyorum. Gazeteciler içeri alınırken, gazeteciler dövülürken, artık insanların sokaklardan toplanması tam bir diktatörlüktür Ama mücadelemiz 1 Kasım’da bitecektir.” 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2015, 19:44
YORUM EKLE