CHP'li Öztürk: Sen istiyorsun ki Öztürk Yılmaz partiden defolup gitsin, çünkü koltuğundan korkuyorsun

Öztürk Yılmaz disipline sevkinin ardından basına açıklama yapıyor

CHP'li Öztürk: Sen istiyorsun ki Öztürk Yılmaz partiden defolup gitsin, çünkü koltuğundan korkuyorsun

Türkçe ezan tartışmasıyla ilgili disipline sevk edilen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, kendisiyle ilgili yapılan disiplin soruşturmasının hukuksuz olduğunu söyledi.

Yılmaz, “Benimle ilgili yapılan bütün disiplin soruşturması hukuksuzdur, derhal geri çekilmelidir. Ne acıdır ki bir Atatürkçü'ye bu zülüm reva görülmektedir. Atatürk'ün huzuruna nasıl çıkacaksınız” dedi.

İstifa etmeyeceğini vurgulayan Öztürk, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

 Öztürk, “ 9 seçim kaybetmiş birisi olarak bu yola müracaat etmen yanlıştır. Tarih seni yargılayacak. Bir insan bir Selefi'nin iftirası, propagandasına maruz kaldı, dinini savundu diye ihraç edildiğini yazacak. Aşağılık bir işe imza attınız, defolup gideceksiniz; sıkıyorsa at bakalım beni buradan, istifa etmiyorum.Sen istiyorsun ki Öztürk Yılmaz partiden defolup gitsin, çünkü koltuğundan korkuyorsun, rakip olarak görüyorsun.” ifadelerini kullandı.

Öztürk, TBMM'de açıklama yapıyor. Öztürk'ün açıklaması şöyle:

- Atatürk'e kefere deniliyorsa, aşağılanıyorsa, CHP'nin geçmişi eleştiriliyorsa buna sessiz kalmak CHP'nin politikası değildir. Biz de o karşı duruşu sergiliyoruz. Dışarıdan devşirme adaylar için kulisler yapanlar CHP'nin politikalarını ihlal etmişti. Büyükşehirler için aday yokmuş gibi dün gelenleri aday gösterme girişiminde bulunanlara karşı duruş sergiliyoruz. Siz birine diktatör diyor, onun karbon bir kopyası olursanız bu CHP politikasına aykırıdır. Bütün seçimleri kaybedip koltuğunu terk etmemek CHP politikası olamaz.

- Yeni büyükelçi olup bırakmıştım, ben senden bir şey istemiyorum.

Beni trollere teslim ettin. Beni AKP'nin sözcüsüne kurban ettin. Ama unutma, Allah büyüktür. Yüce Rabbim büyüktür. Nasıl ki din bezirganlarına saldırıyorsan CHP'nin de bu anlayış tarafından işgal edilmesine sonuna kadar karşı çıkacağız. Sen istiyorsun ki çekip gideyim. Neden? Çok iyi biliyorsun ki sen yönetemiyorsun ve ben de bir hazırlık içindeyim.

- Eften püften gerekçeyle disipline sevk edemeyeceğini biliyorsun.

- Bu CHP'nin değerlerini sonuna kadar savunmak zorundayız. Sen istiyorsun ki Öztürk Yılmaz partiden defolup gitsin, çünkü koltuğundan korkuyorsun, rakip olarak görüyorsun.

- 9 seçim kaybetmiş birisi olarak bu yola müracaat etmen yanlıştır. Tarih seni yargılayacak. Bir insan bir Selefi'nin iftirası, propagandasına maruz kaldı, dinini savundu diye ihraç edildiğini yazacak.

- Aşağılık bir işe imza attınız, defolup gideceksiniz; sıkıyorsa at bakalım beni buradan, istifa etmiyorum.

Öztürk Yılmaz, basın toplantısının sonunda Türkçe dua okudu.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 22:31

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER