CHP'li Özel: Soylu, FETÖ'nün Erdoğan sonrası projesidir

CHP’li Özel, İçişleri Bakanı Soylu’nun ‘FETÖ’ projesi olduğunu öne sürdü

CHP'li Özel: Soylu, FETÖ'nün Erdoğan sonrası projesidir

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından AKP'nin genel başkan projesi olduğunu iddia etti.

Özel, “Bu kendisinin projesi de değildir. Yaklaşık 9- 10 yıllık bir FETÖ projesidir. Bu konudaki kanıtlarımı ifade edeceğim' diyerek Soylu'nun FETÖ ile ilişkisi olduğu iddialarında bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü Meclis Genel Kurulu'nda kürsüye Matruşka bebekleriyle çıktı.

Kürsüden açtığı matruşka bebeklerinin sonuncusundan Süleyman Soylu'nun resmini çıkaran Özgür Özel “Karşınızda kriptonun kriptosu. Acaba derken bir virüs olarak FETÖ'nün, Erdoğan sonrası AKP Genel Başkanı projesi mi? “ diye sordu.

Özgür Özel, Süleyman Soylu'nun FETÖ'yü Matruşka'ya benzemesine atıf yaparak Matruşka bebeklerini açmaya başladı.

Matruşka bebeğini göstererek açmaya başlayan Özgür Özel şunları söyledi:

“Bir matruşkadan bahsettiniz sayın bakan. Bu matruşkadır. İçi açıldıkça bir tane bir tane daha çıkar. Bu güzel tanımlamayı yapıyorsunuz da matruşkanın içinden çıkacak son isim, son resim siz olmayasınız sakın bakan. AKP'lilere sesleniyorum: FETÖ bir hastalıktır, virüs bünyeyi sarıyor, damarları sarıyor orada bir yerde mücadele ediyor. Siz mücadeleye 15 Temmuz'dan sonra başladınız hastalık geriledi geriledi geriledi. Bir eczacı olarak söylüyorum virüstik hastalıklar geriler geriler geriler ama bir virüs yaşama ortamını kaybettiğini kristalize olur. Günler aylar on yılar durur yeni bir besi ortamı bulduğunda yeniden bünyeye gelir. Karşınızda kriptonunu kriptosu acaba derken bir virüs olarak FETÖ'nün Erdoğan sonrası AKP Genel Başkanı projesi mi? “

Öte yandan Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, AKP'de Meclis bütçe görüşmelerinin ardından kabine revizyonu beklendiğini iddia etti.

"Üzerinde en çok durulan isim İçişleri Bakanı Süleyman Soylu" ifadesini kullanan Takan, "AKP içinde işi çok daha ileriye götürüp, 'Süleyman Soylu öyle bir teşkilatlanıyor ki, en ufak bir fırsatını bulsun reisin karşısına aday olarak çıkar' diyenler bile var" iddiasında bulundu

Kaynak: BirGün

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2017, 09:53

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER