CHP'li Özel'den Bahçeli'ye 'anayasa' yanıtı: İlk seçimde gidiyorsunuz

CHP’li Özel, Bahçeli'nin 'yeni anayasa' ile ilgili muhalefete yönelik çağrısına yanıt verdi

CHP'li Özel'den Bahçeli'ye 'anayasa' yanıtı: İlk seçimde gidiyorsunuz

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yeni anayasa için yaptığı çağrıya tepki gösterdi.

Bahçeli bugün düzenlediği basın toplantısı ile partisinin hazırladığı 100 maddelik anayasa önerisini kamuoyuyla paylaştı.

Anayasa değişikliği için diğer muhalefet partilerine de seslenen Bahçeli, “Sıkılı yumruklarla anayasa yapmak ne bugün ne de tarihte mümkün olmuştur. Siyaseti gladyatör arenasına dönüştürmek akıl harcı değildir. Artık uzlaşmak yeni bir anayasa hazırlamak milli vecibedir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin sözlerinin yer aldığı bir haber metninin görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaşan Özgür Özel, “Genel Başkanımızın uzattığı eli Anıtkabir'de bile havada bırakan, tüm siyasi muhataplarına hakaretler yağdıran, hepimizi terörist ilan eden biri bunu tek sebepten yazıyor. Mevcut anayasaya göre yapılacak ilk seçimde GİDİYORLAR” diye yazdı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 09:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
amaç ne
amaç ne - 3 gün Önce

zaten iktidar ile malum meclisteki muhalefet beraber takılıyor.bahçeli demiş şu erdoğanın seçilmesinin önünü nasıl tekrar açarız diye anayasa değiştirmekteki tek amaçları bu.

güldürmeyin adamı
güldürmeyin adamı - 3 gün Önce

bahçeli kim anayasa kim

SIRADAKİ HABER