CHP'li Özel: Bucak'ın aday gösterildiğini gazetecilerden öğrendim, şok oldum

CHP'li Özel, partisinin Siverek ilçesinde Mehmet Fatih Bucak’ı aday gösterdiğini gazetecilerden öğrendiğini söyledi

CHP'li Özel: Bucak'ın aday gösterildiğini gazetecilerden öğrendim, şok oldum

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde aday gösterdiği Mehmet Fatih Bucak için 2 ay önce söylediği sözlerini hatırlatarak duruma tepki gösteren Fatih Portakal’a sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Özgür Özel, Bucak’ın adaylığını Karaman’daki aday tanıtım toplantısında DHA muhabirinde öğrendiğini ve şok olduğunu belirtti. İki ay önce yaptığı değerlendirmenin arkasında olduğu belirten Özel, Bucak’ın adaylığı konusunu Pazartesi MYK’da gündeme getireceğini ifade etti.

CHP’nin Mehmet Fatih Bucak’ı aday gösterilmesini eleştiren Fatih Portakal, “Bir yerde Alper Taş’ı aday göster, başka yerde tehditte sınır tanımayan Mehmet Fatih Bucak’ı… CHP’de bu nasıl bir savrulma ve ilkesizliktir. Anlatan varsa anlatsın… Özgür Özel şimdi ne diyecek acaba?” demişti.

CHP MYK’nin aday belirlenmeyen yerler için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na atama yetki vermesi sonrası adaylığı açıklanan Mehmet Fatih Bucak, MHP’den aday adayı olduğu dönemde ”Bir daha Bucak’ın içinde bir tane başka partiyle araba görürsem kendileri bilir, şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar” ifadelerini kullanmıştı.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 09:10

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akif Yeşilyurt
Akif Yeşilyurt - 12 ay Önce

Doğru Haber Alma özgürlüğünün Kalmadığı Ülkemizde Böyle Haber Sitelerinin Desteklenmesi Lazım Diye Düşünüyorum..

murat
murat - 12 ay Önce

Sanirim AKP' nin adayi bu Bucak' tan daha iyidir.

SIRADAKİ HABER