CHP'li muhaliflerden yeni kurultay açıklaması

Usluer, imza veren 630 delegenin verdiği imzanın arkasında olduğunu söyledi

CHP'li muhaliflerden yeni kurultay açıklaması

Kurultay çağrıcılarının sözcüsü Gaye Usluer, Ankara'da CHP'li muhalifler tarafından yapılan toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Usluer, "630 delegemiz imzalarının arkasındalar. Bu toplantının ana noktası, delegelerimizin 630 imzanın yerine getirilmesini istemeleri" dedi.

'DEKLARASYON YAYINLAYACAĞIZ'

Olağanüstü kurultay taleplerini yineleyen Usluer, "Peki bundan sonra ne olacak? Farklı seçenekler tartışılmakla birlikte ana taleplerimiz 630 imzanın yerine getirilmesi, olağanüstü seçimli kurultayın yapılması. Bunun dışında farklı seçeneklerimiz var, içerde tartışılıyor. Seçenekler üzerinde belki de oylama yapmak durumunda kalacağız. Bir deklarasyan hazırlayacağız ve hafta içinde kamuoyuyla paylaşacağız" şeklinde konuştu.

'NOTER TASDİKLİ BELGE İSTİYORUZ'

"İçerde 630 delegenin bulunduğuna dair imza aldınız mı, bu çoğunluğa sahip misiniz?" Sorusu üzerine Usluer, "630 noter tastikli belge toplanmıştır. İmzaların geri çekilmesine ilişkin Genel Merkez tarafından kamuoyuyla paylaşılan rakamlar üzerine bir dilekçe verdik. Hala bir yanıt almış değiliz. Gerçekte imzasını çeken 31 kişi midir, daha az ya da çok mudur? Elimizde belgeye dayalı bir şey yok. Biz onlara noter tastikli belge verdiğimize göre imzaların geri çekilmesine ilişkin noter tastikli belge istiyoruz" yanıtını verdi.

Kaynak: Gerçek Gündem

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 14:02

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER