CHP'li Hamzaçebi: HDP ile koalisyon düşüncemiz yok

Hamzaçebi, Demirtaş'ın CHP ile koalisyon yapabiliriz' sözleriyle ilgili konuştu

CHP'li Hamzaçebi: HDP ile koalisyon düşüncemiz yok

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 'CHP ile koalisyon yapabileceklerine' dair açıklamasına cevap verdi.

Hamzaçebi, “Biz koalisyon kurmak üzere değil, tek başına hükümet olmak üzere yola çıktık. Böyle bir düşüncemiz yok ne HDP ile ne de herhangi bir siyasi partiyle. koalisyon kurmak düşüncemiz yoktur. Hedefimiz tek başına iktidar olmaktır” dedi.

Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin seçim çalışmalarına destek vermek üzere Yalova’ya gelen Hamzaçebi, gazetecilerin sorularını cevapladı. CHP’nin koalisyon iddialarıyla anılmasını değerlendiren Hamzaçebi, şu ifadeleri kullandı:

“Biz koalisyon kurmak üzere değil, tek başına hükümet olmak üzere yola çıktık. Böyle bir düşüncemiz yok ne HDP ile ne de herhangi bir siyasi partiyle. Koalisyon kurmak düşüncemiz yoktur. Hedefimiz tek başına iktidar olmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin yükselişini görenler Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak ve koalisyon kurma yarışına girmiş bulunmaktadırlar. Biz bunların hiçbirisine bakmıyoruz yolumuza devam ediyoruz. Bugün Yalova’dayız yarın bir başka yerdeyiz. Türkiye’de adım adım CHP iktidarı gelmektedir. Biz CHP iktidarına hazırız. Türkiye’de buna hazır olsun.”

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2015, 12:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
çok zor
çok zor - 3 yıl Önce

chp nin tek başına iktidar olması çok zor

vatandaş
vatandaş - 3 yıl Önce

arkadaş sizin tek başınıza iktidar olmanız zor. chp ayrıca yükselişte de deil

Devrim su
Devrim su - 3 yıl Önce

siz bu kafayla üçün biri tek başınıza iktidar olursunuz!! Zaten sizin su elit kibirli Kemalist zihniyettinizin sonucu 13 yıldır hırsız AKP Iktidarda!.. HDP artık şu Kemalist şovenlerle itBifak söylemlerini dillendirip durmasın..