CHP'li Engin Altay’dan Abdullah Gül açıklaması: Bu açık bir muhtıradır

Kalın ve Akar’ın Gül’ü cumhurbaşkanı adayı olmamamsı konusunda ikna ettiği iddia edilmişti

CHP'li Engin Altay’dan Abdullah Gül açıklaması: Bu açık bir muhtıradır

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Abdullah Gül'ü ziyaret ettiği haberlerine ilişkin açıklama yaptı.

'Bu açık bir muhtıradır' diyen Altay, “Sayın Gül'ün bu şekilde yıpratılmasını doğru bulmuyorum. Gül'e karşı edepsizlik yapıldı” ifadelerini kullandı.

FOX TV'de Çalar Saat programında konuşan Altay, CHP’nin Cumhurbaşkanı adaylarının 1 Mayıs ile 5 Mayıs arasında bir tarihte açıklanacağını duyurdu.

Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Erbakan Ödülleri Töreni öncesinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral  Akar ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın aracılığı ile Gül’e “adaylıktan vazgeç” mesajı verdiği iddiasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Son zamanlarda Tayyip Erdoğan üzerinden AK Parti çevreleri üzerinden Sayın Gül'ün bu şekilde yıpratılmasını ismi üzerinden çok yüksek spekülasyonların oluşmasını doğru bulmuyorum. Siyaset yapılacak ama yıpratılarak değil. Sayın Cumhurbaşkanı AKP Genel Başkanı, Sayın Gül'ün adaylığından oldukça rahatsız olmuş olabilir ama müdahale çok vahim. Demokrasimiz adına çok vahim. Ben hep söylerim demokrasimize 27 Mayıs'ta, 12 Mart'ta, 12 Eylül'de, 28 Şubat'ta, 27 Nisan'da ve 15 Temmuz'da 20 Temmuz sivil darbe olmak üzere 7 müdahale gerçekleşti bu 8'incidir. Bu tavır bu duruş şudur; 28 Şubat'ın bir parça hafifi, 27 Nisan'ın e - muhtıranın çok daha ağırıdır. Ve bu ziyaret otomobille gerçekleştirilmiş değil, bendeki bilgilerin doğruluğu kesin bu ziyaret bir helikopterle Sayın Gül'ün konutunun bahçesine inilerek yapılmış bir ziyarettir. Bu açık bir muhtıradır."

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 11:22

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER