CHP'li Çiçek: Yerel seçimlerde kriterlerimize uyan HDP'lileri CHP'den aday gösterebiliriz

CHP’li Çiçek, yerel seçimlerde muhalefet partileri ile ittifak yapabileceklerini söyledi

CHP'li Çiçek: Yerel seçimlerde kriterlerimize uyan HDP'lileri CHP'den aday gösterebiliriz

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, yerel seçimler ve ittifak olasılıkları üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Dursun Çiçek, kriterlerine uyan HDP’lileri CHP’den aday gösterebileceklerini ifade etti.

Çiçek, “HDP’ye oy veren milyonlarca seçmeni, bu ülkenin sadık vatandaşı haline getirmemiz lazım. PKK’nın güdümünden, baskısından kurtarmamız lazım. Yerel seçimler alternatifli. Başkan var, meclis başkanı var, meclisteki üyeler var. O şahıslara müdahalemizi, alternatifler konusunda karar süreçlerine dahlimizi HDP kabul ederse bu gayet olabilir. Kriterlerimize uyan HDP’lileri CHP’den aday gösterebiliriz” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Habertürk’te Kübra Par ve Eren Eğilmez’in sunduğu ‘Gerçek Fikri Ne’ programına konuk oldu.

Dursun Çiçek, kriterlerine uyan HDP’lileri CHP’den aday gösterebileceklerini ifade etti.

‘DOĞU’DA HDP, ORTA ANADOLU’DA MHP, BATI’DA İYİ PARTİ İLE İŞBİRLİĞİ LAZIM’

Çiçek, “Hep vurguluyoruz yerel seçimin şartları çok farklı. Seçim öncesi Mardin’e gitmiştik. Dediler ki, HDP il başkanı da bu binada. Çağırın birlikte sohbet edelim dedim. Cumhuriyete, temel değerlere, o dört ilkeye bağlı olan adaylar konusunda CHP’ye inisiyatif tanırlarsa Doğu’da Güneydoğu’da HDP ile, Orta Anadolu’da MHP ile, Batı’da İYİ Parti ile Trakya’da da başka bir parti ile yerel seçimde işbirliği yapmamız lazım. Aksi halde tek parti, devletin, basının bütün imkanlarını gücünü kullanan bir partiye karşı seçimden zaferle çıkmamız mümkün değil. Şartlar bunu zorluyor,” dedi.

‘KRİTERLERİMİZE UYAN HDP’LİLERİ CHP’DEN ADAY GÖSTEREBİLİRİZ’

Çiçek sözlerini şöyle sürdürdü:

“HDP’ye oy veren milyonlarca seçmeni, bu ülkenin sadık vatandaşı haline getirmemiz lazım. PKK’nın güdümünden, baskısından kurtarmamız lazım. Yerel seçimler alternatifli. Başkan var, meclis başkanı var, meclisteki üyeler var. O şahıslara müdahalemizi, alternatifler konusunda karar süreçlerine dahlimizi HDP kabul ederse bu gayet olabilir. Kriterlerimize uyan HDP’lileri CHP’den aday gösterebiliriz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2018, 22:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER