CHP'li Biçer'den Soylu hakkında suç duyurusu

Biçer, Soylu'nun uyuşturucu satıcısının ayağını kırın' sözlerini eleştirdi

CHP'li Biçer'den Soylu hakkında suç duyurusu

Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’nın açılış konuşmasında; “beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir.” ifadelerini kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında CHP’li Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer suç duyurusunda bulundu.

"TCK Madde 38 uyarınca Azmettirme, TCK Madde 155 uyarınca Güveni kötüye kullanma, TCK Madde 214 uyarınca Suç İşlemeye Tahrik, TCK Madde 257 uyarınca Görevi kötüye kullanma, TCK Madde 309 Anayasayı İhlal, Kamu Barışına Karşı Suçlar,  Kamu İdaresinin Güvenilirliğine ve İşleyişine Karşı Suçlar" kapsamında Bakan Soylu’ya suç duyurusunda bulunduğunu belirten Biçer’in konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Biçer şunları söyledi:

“Sen bittin, boynuna ne takacağımızı göreceksin, bacaklarını kırın suçu bana atın” diyen de bu devletin İçişleri Bakanıydı. Bunun sonu işkencehaneler, yargısız infazlar, gözaltında kayıplar ve Cumartesi Anneleri’ne yeni annelerin eklenmesidir.

Soylu, Hukuk Devletinin İçişleri Bakanı gibi değil bir suç örgütünün lideri pozisyonunda. Süleyman Soylu’nun Selefi Mehmet Ağar’dır. Ağar Susurluk hükümlüsüdür. Ağar ismi bu ülkede yargısız infazlar, işkenceler, faili meçhul cinayetler, polis-mafya-siyasetçi üçgeni yani Susurluk ile anılır. Soylu aynı tarihi tekerrür peşindedir."

Kaynak: Demokrat Haber

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 20:02

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER