CHP'li Bakan'dan Konya'daki katliama tepki: Düpedüz faşizm bu

Dedeoğulları ailesi Kürt oldukları için son olarak 12 Mayıs'ta taşlı, sopalı ve bıçaklı saldırıya uğramış, 7 kişi yaralanmıştı

CHP'li Bakan'dan Konya'daki katliama tepki: Düpedüz faşizm bu

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Konya'nın Meram ilçesinde Dedeoğulları ailesinden 7 kişinin evlerinde öldürüldüğü saldırıya tepki gösterdi.

Dedeoğulları ailesi Kürt oldukları için son olarak 12 Mayıs'ta taşlı, sopalı ve bıçaklı saldırıya uğramış, 7 kişi yaralanmıştı.

Bu saldırıyı hatırlatan Murat Bakan, “Konya Meram’da 12 Mayıs’ta saldırıya uğrayan aile 24 yıldır o mahallede oturuyormuş. Saldıranlar tahliye edilmiş ve o aileyi katlettiler. 7 insan, 7 can! Komşusunu katletmek hangi kitapta yazar? Hangi öğreti sizi bu hale getirdi?” diye sordu.

“Düpedüz faşizm bu” diyen Bakan, “Ailenin genç ferdi, ‘abla biz çok korkuyoruz’ demiş bunu duyunca daha da üzüldüm nerede komşuluk hukuku? Nerede büyük insanlık? Nerede Anadolu Hümanizması? Düpedüz faşizm bu hem de acımasızından lanet olsun bu ülkeyi bu hale getirenlere…” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2021, 20:18

YORUM EKLE
YORUMLAR
korkut yönet siyaseti
korkut yönet siyaseti - 2 ay Önce

halkı bir birlerine kırdırmaya çalışıyorlar o meşhur bizim ülkedeki bizim devletteki derin akıl üst akıl.

asıl suçu kim işliyor
asıl suçu kim işliyor - 2 ay Önce

birde bu ohal kanununa bir el atılmalı .neden; ortada ohallik bir durum yokken ohalin getirdiği süper yetkilerden yararlanmak için bir bahane ile ohal ortamı oluşturmaya çalışmakta suç olmalıdır.çünkü bütün güç ve yetki ellerinde olduğu halde bunu halk için değil kendi koltukları için kullanan ve gerekirse kışkırtmaları provakasyonları kendi yapan hukuktan yoksun bir devlet anlayışı olamaz.

SIRADAKİ HABER