CHP'li Ali Yiğit: İzmir gerekirse ayrılsın

CHP İzmir Milletvekili, hükümetin AB karşıtı açıklamalarını eleştirdi

CHP'li Ali Yiğit: İzmir gerekirse ayrılsın

CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın Avrupa Birliği’ne yönelik eleştirilerine tepki göstererek, “Biz Avrupalı olmaya hazırız. Hele İzmirliler bu işe çok hazırlar. Biz bazen diyoruz ki ‘Gerekirse İzmir ayrılsın’ yani biz istemeyiz, bu şartlarda bunlarla yaşamayı” dedi.

Aslen Kayserili olduğunu belirten CHP Milletvekili Yiğit şöyle konuştu:

-Cumhurbaşkanı, Başbakan kafa tutuyor, Dışişleri kafa tutuyor. ‘Avrupa Birliği’ni istemiyoruz’ diyorlar. 57 yıl bu kapıda bekledik. AB’ye girmek için kanun değişiklikleri yaptık yüzlerce. Biz Avrupalı olmaya hazırız. Hele İzmirliler bu işe çok hazırlar. Orası demokrasiye açılan, Avrupa’ya açılan bir kapı gibidir. Biz bazen diyoruz ki ‘Gerekirse de İzmir ayrılsın’ yani biz istemeyiz, bu şartlarda bunlarla yaşamayı. Biz Avrupalı olmaya çalışıyoruz. Türkiye’de yaşayan demokrat, aydın, çağdaş insanlar Avrupalı olmaya hazır.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2016, 12:04

YORUM EKLE
YORUMLAR
nizamettin aktaş
nizamettin aktaş - 4 yıl Önce

sayın veki yalan söylüyor. darbe anayasasının değişmesin diye direnen kemalist yapı,birden bir eyalet sistemini atlayarak özek kanton haline döndü. dhp vekillerini darbe anayasasının arkasından dolanarak düşüren tekçi zihin özgür,özerk bir yaşamı savunuyor. rüyasında görse kabus görmüş gibi uyanır.

SIRADAKİ HABER