CHP'li Aksünger: 24 Haziran gecesi İnce’ye sonuç gönderilmedi

CHP Parti Meclisi üyesi Erdal Aksünger, 24 Haziran gecesi Muharrem İnce’ye sonuç gönderilmediğini söyledi

CHP'li Aksünger: 24 Haziran gecesi İnce’ye sonuç gönderilmedi

CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Erdal Aksünger, 24 Haziran gecesi partisinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye herhangi bir sonuç göndermediğini iddia etti. Aksünger, İnce için "Bu yüzden orada donmuş bir şekilde kaldı" dedi.

AA verilerine alternatif bir sistem kuracağını açıklayan CHP, seçim günü internet sitesinden sağlıklı bir veri akışı sağlayamamıştı. CHP’li eski vekil Barış Yarkadaş, bazı sandıklardan sonuçların gelmediğini iddia etmişti.

En büyük tartışma konusu ise cumhurbaşkanı adayı İnce’nin seçim gecesi bir açıklama yapmamış olmasıydı.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın konuğu olan CHP'li Erdal Aksünger, 24 Haziran gecesi partisinin Muharrem İnce'ye hiç sonuç göndermediğini de açıkladı.

Aksünger, İnce'nin seçim gecesi CHP tarafından yalnız bırakıldığını söyleyerek, "Muharrem Bey söyleyemedi, ben söyleyeyim. Kimse Muharrem Bey'e sonuç monuç göndermedi. Çıksın aksini iddia etsinler de göreyim. Sonuç monuç aldığı yok, bu yüzden orada donmuş bir şekilde kaldı" dedi.

Aksünger ayrıca ilk günden CHP'de olağanüstü kurultay için 250 imza toplandığını söyledi. CHP'de kurultaya gidilebilmesi için 634 delegenin imzası gerekiyor. 

Aksünger daha sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda imza sayısının 353 ulaştığını ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 09:49

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER