CHP'li Ağbaba: CHP tabanda ittifakı öneriyor, İYİ Parti ile görüşmeler devam ediyor

Ağbaba, partisinin Malatya İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi

CHP'li Ağbaba: CHP tabanda ittifakı öneriyor, İYİ Parti ile görüşmeler devam ediyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Cumhuriyet Halk Partisi de başından beri seçimlere bir siyasi partiyle resmi ittifaktan öte tabanda bir ittifak öneriyor. Tabanda bir ittifakı savunuyoruz" dedi.

Ağbaba, partisinin Malatya İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, yerel seçimlere giderken ittifak haberlerini aldıklarını belirterek, AK Parti ve MHP arasında bir ittifak tartışmasının olduğunu söyledi.

Ağbaba, "Cumhuriyet Halk Partisi de başından beri seçimlere bir siyasi partiyle resmi ittifaktan öte tabanda bir ittifak öneriyor. Tabanda bir ittifakı savunuyoruz. Bunu da göstereceğimiz adaylarla sağlamaya çalışıyoruz. Onda da başarılı olacağımızı biliyoruz. İYİ Parti'yle görüşmeler devam ediyor. İYİ Parti ile partimiz görüşüyor, bu konudaki amacımız AKP ve MHP ittifakındaki gibi bir maç değil, her alanda baskının, tek adamlığın hakim olduğu yerlerde Türkiye'nin nefes alacağı hamleleri yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

'GEZİ, AKP'NİN KİMYASINI BOZAN BİR İSYAN'

Anadolu Kültür'e gerçekleştirilen operasyona ilişkin de eleştirilerde bulunan Ağbaba, şunları söyledi: "Neden gözaltına alınıyor, Gezi eylemleriyle ilgili soru soruluyor. Arkadaşlar Gezi, AKP’nin kimyasını bozan bir isyandır. Gezi, bir suç değildir. Gezi, bizim Türkiye’deki geçmişimizin en önemli, şanlı olaylarından birisidir. Darbe diye nitelendirilerek, Gezi'yi önemsizleştirmeye çalışıyor. Gezi'yi savunduğumuzu söyleyelim tüm Türkiye bilsin."

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 17:23

YORUM EKLE
YORUMLAR
Usman
Usman - 3 yıl Önce

Tabanda birlikte hiç endişe etmeyin,sizin taban,CHP nin nekadar milliyetçi tek ulusçu,tek dinci,tek bayrakçı,tek dilci hatta tek and cı olduğunu iyi bilir , birkaç sosyal demokrat görünümlü varsa da onlar şükür ki çok az,zaten iki parti var mecliste.biri akp+CHP+MHP+ip=milliyetçi cephe,ikinci parti ise el ele verip , muhtarından genel başkanlarına kadar içeri tıktığınız HDP manzara bu.zaten birinci parti olarak birleşik ve bütünlüksünüz seçim hep olduğu gibi sizin.

SIRADAKİ HABER