CHP'li Ağbaba: Bu bir parti değil, memleket meselesidir

CHP'li Özel: Atatürk'ün kendisi için talep etmediği yetkisi birisi kendi için talep ediyor

CHP'li Ağbaba: Bu bir parti değil, memleket meselesidir

Evren Demirdaş/ Demokrat Haber 

Referandum çalışmaları kapsamında Elazığ’a gelen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Atatürk'ün kendisi için talep etmediği yetkiyi birisi kendi için talep ediyor dedi. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da seçimin bir parti meselesi olmadığını savunarak, "Bu bir memleket meselesidir 16 Nisan'da  öyle bir yere götürmek istiyorlar ki bizi bu götürdükleri yeri iyi anlatmamız gerekiyor. Evet'i savunmak hayır diyenlere terörist diyor herkesi  kamplaştırıyor" ifadesini kullandı. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Elazığ İl başkanlığının düzenlediği salon toplantısında partililerle bir araya geldi. 

'BU ÜLKEDE BİR TANE BAŞKOMUTAN VAR...'

Türkiye'de tek başkomutanın Mustafa Kemal Atatürk olduğunu savunan Özel,''Bir iradeyle karşı karşıyayız bizim  bir kurucu genel başkanımız var diyorlar biz onu çok seviyoruz onu imkan verseler ömür boyunca başkomutan yapmak istiyoruz diyorlar. Cumhuriyet Halk Partisinin kurucu genel başkanına vermediği yetkiyi birleri kendi kurucu genel başkanlarına vermek istiyorlar. Bizim bir kurucu genel başkanımız var', eyvallah. 'Onu çok seviyoruz', eyvallah. O çağırınca Gezi olaylarından sonra kot pantolon üzerine kefen giyiyor bizimkiler, perde kumaşından kefen yapıp kotun üzerine çekiyorlar, hava alanlarında toplanıyorlar. 'Biz onu başkomutan yapacağız, bu rejimi değiştireceğiz'. Orada dur. 'Rejim değişikliği' dediğinde başka bir şey var. Muhtar seçerken oyları sayarsın, milletvekili seçerken oyları sayarsın, burada da 16'sın da bir seçim olacak ve akşam elbette oylar sayılacak ve o sayım teferruattan ibaret kalır. Çünkü, eğer 'Rejim değiştirmek' diyorsan, kot üzerine kefen giyenler değil, toprak altında kefensiz yatanların torunları çıkar meydana. O yüzden kurallara uyarak, yapılacak seçimlere demokrasi içindeki iktidar muhalefet rekabetine evet, ancak iş gelip de bir yere dayandığında 'Artık ben başkomutan olacağım, bu ülkenin kurucu babalarına, kurucularına ulu önderine laf edeceğim ve kendimi başka yerlere koyacağım' dersen orada duracaksın. Bu ülkede bir tane başkomutan var o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür." şeklinde konuştu.

'BU BİR PARTİ DEĞİL MEMLEKETE MESELESİDİR'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise bu seçimin bir parti meselesi olmadığına dikkat çekerek,'' Bu bir memleket meselesidir 16 Nisan'da  öyle bir yere götürmek istiyorlar ki bizi bu götürdükleri yeri iyi anlatmamız gerekiyor. 'Evet'i savunmak hayır diyenlere terörist diyor herkesi  kamplaştırıyor. Bunun için bizim neden hayır dediğimizi  çok iyi anlatmamız lazım. Gazi meclisi 12 Eylülcülerin kapatamadığı meclisi, 15 Temmuz darbecilerin kapatamadığı meclis kapatılmaya çalışılıyor meclisin bütün yetkileri elinde alınıyor meclisin  yasa yapma yetkisi, bütçe yapma yetkisi elinden alınıyor. Sizin seçmiş olduğunuz milletvekilleri maaşlarını almaktan başka bir işlevleri olmayacak, milletvekilleri artık bakanlar hakkında gensoru verilmeyecek meclisin bütün yetkileri alındığı için hayır diyoruz'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER