CHP kurultayı hakkında mahkemeden karar

CHP’nin 25-26 Temmuz tarihlerinde Ankara Odeon Otel'de yapacağı 37. Olağan Kurultay’a ilişkin yeni bir gelişme yaşandı

CHP kurultayı hakkında mahkemeden karar

CHP’nin 37. Olağan Kurultay’ının pandemi döneminde yapılamayacağı gerekçesiyle kurultayın ertelenmesini isteyen CHP eski yöneticisi Şahin Mengü’nün Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’ne yaptığı başvuru reddedildi.

CHP’nin 25-26 Temmuz tarihlerinde Ankara Odeon Otel'de yapacağı 37. Olağan Kurultay’a ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

Cumhuriyet'in haberine göre CHP eski yöneticisi Şahin Mengü’nün koronavirüs sürecinde kurultayın yapılamayacağı gerekçesiyle Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’ne yaptığı erteleme başvurusu kabul edilmedi.  

Öte yandan Pazartesi yapılan CHP MYK toplantısında, kurultay masaya yatırıldı. MYK'da, özellikle parti içinden gelen kurultayın ertelenmesi yönündeki çıkışlar da gündeme geldi. MYK üyelerinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, kurultay konusunda parti yönetimine yönelik eleştirilerin yanıtlanması için kendilerine izin verilmesini istedikleri, ancak Kılıçdaroğlu'nun "bu hesaplaşma değil, iktidar kurultayı" mesajı vererek, bu tip polemiklerine girilmesine karşı çıktığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 16:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
şüphelendim şimdi
şüphelendim şimdi - 4 ay Önce

eğer chp nin başında canan kaftancıoğlu olsa kemal kılıçtaroğlundan daha çok oy alırdı.heralde akp bu kadını hapse atarak diskalifiye etti kemal kılıçtaroğlu gibi vasat bir genelbaşkanı akp için velinimet olduğunu gayet iyi biliyorlar.eğer chp yine akıllı dinamik genç birini başkan seçmesse karşı tarafın hiç zorlanmasına gerek yok kaybetmeye devam chp tarafı içinde.

SIRADAKİ HABER