CHP, kurultayı 1 yıl erteledi

CHP'nin 35'inci Olağan Kurultay'ı 1 yıl ertelendi...

CHP, kurultayı 1 yıl erteledi

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilmesinin ardından başlayan polemiklerin gölgesinde toplanan CHP Parti Meclisin’den (PM) yönetim istediği desteği aldı. PM, Kılıçdaroğlu’nun isteğiyle temmuz ayında yapılması planlanan olağan kurultayı da bir yıl erteledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Emel Yıldırım, Kılıçdaroğlu başkanlığında çalışmalarını sürdüren Parti Meclisi’nin gündemiyle, değerlendirmeleri ve aldığı kararlar hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Emel Yıldırım’ın açıklaması şöyle; “Parti Meclisi toplantısında MYK Raporu, Olağan Kongre Takvimi ve Cumhurbaşkanlığı Adayı konusunda Parti Meclisi Üyelerine bilgi verilmiş, Parti Meclisi Üyelerinin bu konulardaki görüş ve değerlendirmeleri alınmıştır. Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr.Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek veren Parti Meclisi Üyeleri, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde adaya hangi yöntemle katkı verilebileceği konusu üzerinde durmuşlardır. Parti Meclisi, Tüzüğümüzün 48.maddesi uyarınca Olağan Kongre Takviminin 1 yıl ertelenmesine karar vermiştir.”
Toplantıda, PM üyelerinin büyük bölümünün de Kılıçdaroğlu’na destek verdiği öğrenildi. (Radikal)

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 11:23

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER