CHP, istifa ettirilen belediye başkanlarının yerine aday göstermeyecek

Tezcan: Parti olarak belediye meclislerinde aday göstermeyeceğiz

CHP, istifa ettirilen belediye başkanlarının yerine aday göstermeyecek

CHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isteğiyle istifa ettirilen belediye başkanlarının koltuklarına aday göstermeyeceklerini açıkladı.

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken yerel seçim çağrısını yineleyerek, istifa eden AKP'li belediye başkanlarının yerine belediye meclislerinde aday göstermeyeceklerini söyledi.

CHP MYK toplantısı sonrası basın toplantısında konuşan Tezcan, “Bugün Türkiye'nin yarısı seçilmemiş belediye başkanları tarafından yönetilmektedir. Madem demokrasinin özü milli irade. O zaman millet el koymalıdır. Gelin erken yerel seçim yapalım. Madem ki sizin OHAL rejiminiz ülkeyi bu hale getiriyor. Seçimleri yapalım bitsin bu kaos. Sen de kurtul. Milletin yarısı seçmediği belediye başkanları tarafından yönetilmek zorunda kalmasın. Dün Genel Başkanımız yaptı bu çağrıyı. Biz bu çağrıyı tekrar ediyoruz. Bu çağrıya cevap vermiyorlar. Sandık çağrısı geldi, perdenin arkasına saklanıyorlar. Türkiye'nin bu kaostan kurtuluşu seçimdir. Sandıktan kaçmayın” dedi.

Tezcan, “Bu arada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı da istifa edeceğini açıkladı. Bursa da etti. Buralarda yeni belediye başkanları seçilecek. Biz parti olarak belediye meclislerinde aday göstermeyeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 09:28

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER