CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı istifa etti

Salıcı'nın yerine Murat Karayalçın'ın atanması bekleniyor

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı istifa etti

CHP'de yaklaşık 3.5 yıldır İstanbul İl Başkanı olarak görev yapan Oğuz Kaan Salıcı bugün bu görevinden istifa etti.

İstifa gerekçesi olarak 2015'de yapılacak olan genel seçimlerde 'milletvekili adaylığını' gösteren Salıcı'nın yerine ise Murat Karayalçın'ın atanması bekleniyor.

İstifasını Twitter'dan duyuran Salıcı, şunları yazdı: 

Büyük onur duyarak gerçekleştirdiğim CHP İstanbul İl Başkanlığı görevimden milletvekili adayı olacağım için istifa ediyorum. 3,5 yıldır benimle birlikte partimizin iktidarı için gecesini gündüzüne katan, AKP 'ye karşı mücadele eden yol arkadaşlarıma teşekkür ederim Bundan sonra da partimizin her kademesinde çalısmaya ve demokrasi için haklı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğim. Partimizin İstanbul'daki iktidar koşusunda bayrağı devralacak yeni il başkanına yönetim kuruluna görevlerinde başarılar dilerim.

KARAYALÇIN GELİYOR

CHP kulislerine göre, CHP Merkez Yönetim Kurulu Çarşamba günü yapacağı toplantıda, Salıcı'nın istifasıyla boşalan İstanbul il başkanlığına kimin getirileceğini görüşecek. CHP Genel Merkez kulislerinde bu kişinin Karayalçın olacağı ifade ediliyor.

Murat Karayalçın da, İstanbul İl Başkanlığı konusunda Twitter'dan mesaj verdi.

Karayalçın, cumartesi günü yayımladığı Twitter mesajında şöyle dedi: "İnsanlık için, ülkemiz ve ayrımsız bütün yurttaşlarımız için çalışmaya, üretmeye, paylaşmaya İstanbul'da devam edeceğiz".

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 18:40

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER