CHP Genel Sekreteri: Selin Sayek Böke'nin istifası üzüntü verici

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke’nin istifasının yankıları sürüyor

CHP Genel Sekreteri: Selin Sayek Böke'nin istifası üzüntü verici

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Sözcüsü Selin Sayek Böke’nin partideki görevlerinden istifa etmesine ilişkin, açıklamalarda bulundu.

Böke’nin istifasını basından duyduğunu söyleyen Okyay, " Olağanüstü kurultay seslerinin yükseldiği, çığırtkanlığının yapıldığı bir süreçte böylesi bir tavır, söz, söylem ve davranış zamanlamasının pek uygun olmadığını düşünüyorum. Diliyorum bireyseldir, farklı bir yapılanmanın bir adımı, aşaması olarak ortaya konmamıştır." dedi.

Sındır, yaptığı açıklamada, istifanın tek taraflı bir müessese olduğunu anımsattı.

CHP'nin tüm örgütleri ve Genel Başkanı ile halk oylaması sürecinden başarılı çıktığını savunan Sındır, şu değerlendirmede bulundu:

"Böke'nin verdiği karara bir anlam veremedim. 16 Nisan sonrası esas üzüldüğümüz, parti Genel Başkanımızın, bu süreçte demokrasiye sahip çıkan tüm 'Hayır' bloğunun haketmediği birtakım oyunlar ve emeller, bu bloğu belki de yıpratmak veya dağıtmak isteyen kesimlerin ekmeğine yağ sürür gibi bir çaba partimize ve ülkemizin geleceğine ciddi bir yara ve darbe yaşatmıştır. Böke'nin, bu süreçten etkilenerek bunun dışına çıkma talebi üzüntü verici."

"Hayır bloğunu bir arada tutma ve akademik toplantılarla temel ilkelerini ortaya koyacak bir anlayışıyla toplumu bunun içinde nasıl tutarız çabası ortada. Dolayısıyla bu sürece yönelik eleştirisini kabul edemiyorum. MYK toplantılarında oy birliğiyle alınan kararlar ve kendisinin basın yoluyla paylaştıkları ortadayken, eleştirel bir anlayışla ortaya koyup partideki bu görevlerinden ayrılma talebinin anlaşılır olmadığını belirtmek isterim. Bu kişisel kararına saygı duyuyorum ama partimize zarar vermemesi gerekir. Olağanüstü kurultay seslerinin yükseldiği, çığırtkanlığının yapıldığı bir süreçte böylesi bir tavır, söz, söylem ve davranış zamanlamasının pek uygun olmadığını düşünüyorum. Diliyorum bireyseldir, farklı bir yapılanmanın bir adımı, aşaması olarak ortaya konmamıştır. Bu kararın arkasından ne gelir onu bilemem."

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER