CHP Disiplin Kurulu'ndan Öztürk Yılmaz kararı

Yılmaz’ın "tedbir kararı" ile  ilgili itiraz başvurusunun görüşüldüğü, itirazın reddine, tedbir kararının devam  etmesine karar verildiği bildirildi

CHP Disiplin Kurulu'ndan Öztürk Yılmaz kararı

TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın "tedbir kararı" ile ilgili itiraz başvurusunu reddederek, kararın devamını kararlaştırdı.

CHP'den yapılan yazılı açıklamada, TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu’nun,  bugün yapılan toplantısında, Ardahan Milletvekili Yılmaz’ın "tedbir kararı" ile  ilgili itiraz başvurusunun görüşüldüğü, itirazın reddine, tedbir kararının devam  etmesine karar verildiği bildirildi.

Yılmaz, CHP Grup Yönetim Kurulu'nca "kesin çıkarma cezası" ile  "önlemli olarak cezalandırılması" önerisiyle Grup Disiplin Kurulu'na sevk  edilmişti.

Bu karar üzerine basın toplantısı düzenleyerek Genel Başkan Kemal  Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerde bulunan Yılmaz'ın bu ifadeleri nedeniyle  ikinci kez "gruptan kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak cezalandırılması"  önerisiyle Grup Disiplin Kurulu'na sevkine karar verilmişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 22:51

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER