CHP'den örgütüne 'nefret söylemi içeren toplumsal eylemlere katılmayın' çağrısı

CHP, tüm il ve ilçe örgütlerine bir genelge gönderdi

CHP'den örgütüne 'nefret söylemi içeren toplumsal eylemlere katılmayın' çağrısı

CHP, son dönemde Kürtlere yönelik saldırıların artması üzerine, tüm il ve ilçe örgütlerine bir genelge gönderdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Genel Sekreter Gürsel Tekin imzasıyla gönderilen genelgede, tüm CHP örgütlerinden nefret söylemi içeren toplumsal eylemlere katılınılmaması istendi.

Genelgede, "Yaşanan acıların herhangi bir provokasyona yol açmasına asla izin verilmemelidir. Tam bir sağduyu ile hareket edilmelidir' denildi.

CHP genelgesi şöyle:

“Cumhuriyet Halk Partisi İL VE İLÇE BAŞKANLIKLARI’NA

Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelen terör eylemleriyle, huzur ortamını sarsan toplumsal olaylar ortak geleceğimize ilişkin kaygıları arttırmaktadır.

Terörün boyutu, verdiğimiz kayıplar ve içinde bulunduğumuz tablo her geçen gün ağırlaşmaktadır. Bu tablo karşısında Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve onun cefakar örgütlerine büyük sorumluluk ve görev düşmektedir. 

Bu dönemde, örgütlerimiz her zamanki gibi “Önce Türkiye” diyen bir anlayış ile çalışmalarını sürdürmelidir. Bu anlamda yaşanan acıların herhangi bir provokasyona yol açmasına asla izin verilmemelidir. Tam bir sağduyu ile hareket edilmelidir.

İnsanlarımızı birbirinden ayıran ve toplumsal barışı sarsan her türlü anlayışa karşı duruşumuz aynen sürdürülecektir. Nefret söylemi içeren hiçbir toplumsal olaya müsaade edilmeyecektir.  Örgütlerimiz ülkemize karşı tarihi sorumluluğunu bütün tahriklere rağmen aklın ve barışın sesi olarak yerine getirecektir.

 Gereğini önemle rica eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.”

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 18:54
YORUM EKLE