CHP'den Meclis Başkanı Kahraman'a yanıt

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır" sözlerine CHP'den yanıt geldi

CHP'den Meclis Başkanı Kahraman'a yanıt
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği AY-BİR'in düzenlediği "Yeni Türkiye Konferansları"nın altıncısında, "Yeni Türkiye ve Yeni Anayasa" konulu konferans vermiş, konuşamsında "Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır. Dünyada üç anayasada laiklik var. Fransa, İrlanda, bir de Türkiye'de var. Tarifi de yok. İsteyen, istediği gibi bunu yorumluyor. Böyle bir şey olmamalıdır. Dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım. Dini olarak bahsetmesi lazım" ifadelerini kullanmıştı

Meclis Başkanı Kahraman'ın sözlerine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Twitter üzerinden yanıt verdi. 

CHP'nin yaptığı 'Haddini bil İsmail Kahraman' başlıklı kısa açıklama şöyle:

"LAİKLİK HER ŞEYDEN ÖNCE BİR TOPLUMSAL BARIŞ İLKESİDİR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın yeni anayasayla ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.
Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada; “Laiklik her şeyden önce bir toplumsal barış ilkesidir. Toplumsal barışımıza çoktandır kastedenlerin bu ilkeyi yok saymasına şaşırmamalıyız! Ortadoğu bataklığı, sizin gibi dini siyasete alet eden zihniyetlerin eseri. Laiklik, herkes dinini özgürce yaşasın diye var İsmail Kahraman! Her gün şehit veriyoruz, sınırın ötesinden roket yağıyor ama tek derdiniz Laiklik! Dini kirli hesaplarınıza daha fazla alet etmeyin artık!” ifadelerini kullandı. 
Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2016, 22:30

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER