CHP'de aday adaylarından ön seçim bildirisi

CHP Mamak ilçe teşkilatının ön seçim talebine belediye başkan aday adayları da yeşil ışık yaktı

CHP'de aday adaylarından ön seçim bildirisi

CHP’de 14 Kasım’da yapılacak PM toplantısında büyükşehirlerde adayların hangi yöntemle belirleneceğinin netleşmesi beklenirken CHP Mamak İlçesinde beklenmedik bir gelişme yaşandı.

CHP Mamak ilçe teşkilatının ön seçim talebine belediye başkan aday adayları da yeşil ışık yaktı.

Düzgünhaber'de yer alan habere göre, bir bildiri yayınlayan aday adayları ön seçim talebinde bulundu. Demokratik yarış çağrısı yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi:

‘MAMAK’I KAZANDIRACAGIZ’

“Bizler aşağıda isimleri ve imzaları bulunan CHP Mamak İlçe Başkanlığına Mamak Belediye Başkan Aday Adaylığı için resmi başvurumuzu yapmış parti üyeleriyiz.

Bizler yaşamını, sosyal demokrat düşünceye adamış partimizin aday adaylarıyız.

Ön seçimden hangi adayımız çıkarsa çıksın, çıkan adayımızın etrafında kenetlenecek ve yerel seçimlerde Mamak’ı partimize kazandıracağız.

Yerel yönetim seçimlerine gidilirken Mamak’ın ve Mamaklı’nın dokusunu tanıyon, parti programına inancı olan, Partimizin ilkelerini en iyi temsil edecek, Mamaklılar tarafından tanınan, Mamak halkı ile temas kurabilecek, birikimini ön plana çıkarabilecek nitelikte olan parti tabanında kabul gören bir adayla seçime gidilmesi gerektiğine inanıyoruz.

‘BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE’

Bizler aday adayları olarak Mamalk İlçe Örgütümüz, Belediye Meclis Üyelerimiz, Mahalle Koordinatörlerimiz, Mahalle Temsilcilerimiz ve yapmış olduğumuz danışma kurullarındaki görüşmeler, muhtarlık bölge çalışmalarımızda yaptığımız toplantılarda Mamak Belediye Başkanlığının kazanılması için Aday belirleme yöntemi olarak tabanın iradesinin en etkin şekilde yansıyacağı aday belirleme yönteminin Ön Seçim veya ilçemize kayıtlı tüm üyelerimize temayül yoklaması, bunun yanında anket, kamuoyu araştırması ve STK’lerden görüş alınarak desteklenmesi hususunda, tabanımızın örgütümüzün ve biz aday adaylarının birlik ve beraberlik içinde olduğunu, partimizin yetkili kurullarına bildiriyor, görüşlerimizin dikkate alınmasını talep ediyoruz.”


Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 10:16

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER