CHP daha Kasımpaşalı çıktı!

Bakalım AK Parti ses verecek mi?

CHP daha Kasımpaşalı çıktı!

Şimdiye kadar AK Parti kendini hep demokrasiden, özgürlüklerden yana olan, bu konuda cesur davranan olarak lanse etti.

Kasımpaşallık, delikanlılık vurgusu yaptı.

CHP’nin bu teklifi AK Parti’nin bu iddiaları için turnusol işlevi görecek.

Bakalım bu öneriye cevap verecekler mi?

ŞİMDİ BİLE İNEBİLİR

CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, düzenlediği basın toplantısında, BDP'nin bağımsız adaylarla seçime girmeye karar verdiğinin anımsatılması üzerine, temsilde adalet açısından barajın yüzde 7'ye indirilmesi için kanun teklifi verdiklerini, yüzde 5'in de tartışılabileceğini ifade etti.

Seçim barajının şimdi bile indirilebileceğini belirten Mengü, anayasaya eklenecek geçici bir maddeyle değişikliğin önümüzdeki seçimde uygulanmasının yolunun açılabileceğini vurguladı. BDP'nin kararına saygı duyduğunu belirten Mengü, “Ama bu baraj Türk siyasi yaşamı için bir zuldür, ayıptır” dedi.

BAŞBAKAN NE YAPACAK?

Başkalarının baraj altında kalan oylarının ve baraj korkusuyla kendine verilen oyların keyfini süren, seçmen iradesini hiçe sayan, bunu da ileri demokrasi olarak sunan, iki partili sistem hayalleri kuran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bakalım Kasımpaşalılığını hatırlayacak mı?

 

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
HasanYeğin
HasanYeğin - 10 yıl Önce

2002 yılından bu yana ekonomi toparlandı,kendimize güven geldi.Devle hazinesi para gördü.Koalisyon dönemine geçip hazineyi yine harvurup harman savurmak istiyor CHP, oy uğruna.

SIRADAKİ HABER