Çerkesler: Oyumuz HDP'ye

Çerkeslerden HDP çağrısı

Çerkesler: Oyumuz HDP'ye

Demokrat Çerkesler 7 Haziran seçimlerind HDP'yi destekleyeceklerini ilan etti. "Değerleri, ilkeleri ve adaylarıyla barış, demokrasi ve adalet adına bize umut ve güven veren HDP’yi destekleyeceğiz" diyen Çerkesler herkesi HDP'ye oy vermeye çağırdı.

"Daha iyiye ulaşmak için. Oyumuz HDP’ye" diyen Çerkeslerin açıklaması şöyle:

Bizler, Kafkas Savaşları sonrasında anayurtlarından sürgün edilmiş Kuzey Kafkas halklarının mensuplarıyız. Osmanlı’dan Türkiye Cumhuriyeti’ne 150 yıldır bu ülkenin kaderine ortak olduk; acılarını ve sevinçlerini paylaştık; siyasal, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişiminin paydaşı olduk; bu coğrafyada yaşayan tüm halklarla omuz omuza kardeşçe yaşadık; 150 yıldır kimliğimizi, kültürümüzü, dilimizi ve yaşam tarzımızı koruyarak ayakta durmaya çalıştık; ve bu ülkede yaşayan herkes gibi daima daha iyiye ulaşmanın hayalini yaşattık…

Uzak ve yakın tarih hepimize daha iyiye ulaşmanın yolunun barış, demokrasi ve adalet olduğunu öğretti. Hangi kimliğe, hangi inanca ve hangi düşünceye sahip olursak olalım, artık biliyoruz ki, birarada yaşamamızı sağlayan yegane ortak payda barış, demokrasi ve adalettir. Bu inançla 7 Haziran’da sandığa gideceğiz ve Türkiye’nin geleceği için oy kullanacağız.

Seçime katılan tüm siyasi partileri saygıyla karşılıyoruz. Bu partiler içinden programı, savunduğu değerleri, ilkeleri ve adaylarıyla barış, demokrasi ve adalet adına bize umut ve güven veren HDP’yi destekleyeceğiz. Bunu hem HDP’nin ortaya koyduğu pozitif siyaseti benimsediğimiz için yapacağız, hem de son yıllarda siyasi güç yoğunlaşmasının yarattığı otoriterliği geriletmek adına yapacağız. Türkiye’nin HDP’ye ihtiyacı olduğuna, HDP’nin temsil ettiği siyasi değerlerin mutlaka Meclis’te yer bulması gerektiğine inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, sesimizi duyan herkesi 7 Haziran’da HDP’ye oy vermeye çağırıyoruz.

İmzacılar:

A.Kadir Polat, Adnan Halis, Adnan Özveri, Afitap Altan, Ahmet Ju, Akın Balaraa, Anıt Baba, Aysel Çiçek, Aysel Okan Hoşgit, Aysun Ömür Ceylan, Ayşe Seda Berzeg, Ayşe Taşyar, Ayşe Tufan, Aytek Özkan, Aziz Yağan, Azmi Aslan, Azmi Berberoğlu, Bahattin Şimşek, Banu Taşyar, Behice Özveri, Belgin Bilgin, Berrin Özkan, Betül Taşyar, Beytül Papapha(Bozkurt), Bilal Babaoğlu, Birgül Hızal, Burcu Altıntaş Zorlu, Bülent Jane, Cahide Kardan Özay, Cahit Lakay, Cansel Açıkgöz, Cemal Demirok, Cevher Süzen, Cumhur Atay, Cumhur Bal, Cumhur Kurşun, Çiğdem Hatacıkoğlu, Elbruz Arslan, Emin Babakuş, Emir Babakuş, Engin Polat Tkhostati, Erbülent Timur Aytemur, Ergun Yıldız, Ergün Kaynak Waz, Ergün Özgür Liy, Ergün Sinduk, Evun Okumuş, Eylül Şenses, Faruk Ajiba, Faruk Tetik, Fatma Oğur, Ferdane Kılıç, Feryal Vatan, Filiz Çelik, Filiz Yüksek, Fuat Aydemir, Fulya Sarıgül, Gökan Ceylan, Gunda Demiröz, Gujan Ceyhan, Gül Yılmaz, Güldane Özveri, Gülin Erimhan, Gülşen Yılmaz, Güngör Özgür Demiroluk, Güven Aytemur, Halil Şeker, Handan Demiröz, Harun Turan, Hatice Yıldız, Hazal Şenses, Hicran Bolat, Hikmet Şenses, Hülya Yetişen, İlknur Ersun, İnci Hekimoğlu, İzzet Anasoy Ansuga, Jankat Ömür, Janset Gürbüz, Kaya Şenvar, Kelemet Çiğdem Türk, Kemal Sezgin, Kenan Öner, Kuban Seauhmann, Levent Aytemur, Mahmut Ademey, Mansur Balcı, Marine Kozok, Mehmet Ali Kardan, Mehmet Eser, Mehmet Oğur, Mehmet Selçuk Kaplan, Mehmet Uzun, Mehpare Özgür, Mesut Akalsba, Muharrem Çurey, Muharrem Saran, Murat Cenbey(Çelikkanat), Murat Teğmen, Mustafa Aziz Özbek, Mustafa Altan, Nadir Yağan, Nart Toğuzata, Nartan Mefewud, Necdet Duman, Necla Candan, Nedim Erden, Nefin Huvaj, Nemis Çiçek Topal, Neriman Babakuş, Neslin Gümüş, Nihal Eser, Nihat Akkaya, Nihat Yılmaz, Nilay Karaca, Nurettin Aytemur, Olcay Bagba, Onsun Özalp, Oray Akbağ, Osman Ömür, Ozan Genç, Ömer Atalar, Özer Kalafat, Özkan Tarba(Tarcan), Perihan Şenses, Raşa Halbat, Recep Cenbey, Rıdvan Yüksek, Ruşen Guser, Sadi Büyüközden, Sadi Şönmez, Sebahattin Çurmit, Sedat Sezan, Selahattin Bilici, Selahattin Gümüş, Selçuk Aydemir, Serap Canbek, Serkan Rutkay Ayıköz, Servet Tarba(Tarcan), Sevda Puhati, Seyfullah Gücükatalak, Sezai Babakuş, Sezai Candan, Sezgin Taşyar Nart, Sinem Çelikkanat, Şule Özbaş, Tacettin Şimşek Demir, Tuba Özhazinedar, Tuncay Yalçınkaya, Tuncer Özveri, Tülay Taşyar, Ulvi Özcan, Ümit Örten, Ümit Özveri, Yalçın Kahveci, Yalçın Özveri, Yaşar Güven, Yaşar Meral, Yavuz Nart, Yelkan Kozok, Yıldıray Yağan, Yıldız Şekerci, Yusuf K.Taymaz, Zafer Süren(Jiy), Zeynep Özbaş, Zuhal Özden…
 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2017, 02:14

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
asuman özkan
asuman özkan - 5 yıl Önce

Neden çerkesler adı altında bu açıklama yapılmakta... Kürt halkıyla çerkes halkını birmi görüyorsunuz, ne kadar yazık, üstelik demokrasi ve barış için hdp ye oy vermeyi düşünenler, sizler kafkas halklarından olamazssınız...

hatice
hatice - 5 yıl Önce

Bir Çerkes olarak yediğim ekmeğe asla tukurmem. Atalarimizin kaniyla sulanarak alınan bu vatani bölmek için askere polise sivil halka ve hatta çocuklara silah kullanan bir kanlı örgütün devamı olan bir partiye asla oy vermem. Hiç bir gerçek cerkez inde böyle bir şey yapacağına inanmıyorum. Verecek olanlarda anavatanimizdan Kovuldugumuz zaman bize kucak açan imkan veren bir millete boylemi teşekkür edeceklerdir.

canan gz
canan gz - 5 yıl Önce

bu gerçek olamaz..olmamalı..çerkesler hainlerle iş birliği yapmaz

Jiraslan Ramazan TUNA
Jiraslan Ramazan TUNA - 5 yıl Önce

elhamdülillah,bizden vatan haini çıkmaz

tsey bülent
tsey bülent - 5 yıl Önce

ben bir çerkes olarak bebek katilleriyle işim olmaz çerkeslikten geçerim yinede oy vermem.

Önder
Önder - 5 yıl Önce

bahsettikleri çerkesler hangi çerkesler acaba, bir çerkes olarak ben ve çevremdeki hiç kimse bölücü terör örgütü olan bu partiye ye oy vermez!

Ramazan AKYIL
Ramazan AKYIL - 5 yıl Önce

Oyunuzu kime verirseniz verin saygı duyarım.Fakat.. bunu çerkes milletine mal etmeye kalkma.Oy birey işidir iradesi hürdür.Ben türkçe'yi ilkokulda öğrenmiş Çerkes'im.Ben kimliğimi haklarimi istedigim herşeyi birilerinin kuyruğuna takilarak almaya çalışan bir milletin evladı değilim.Bu yüzden dhp masal ÇERKES MİLLETİ hdp yi desteklemiyor!!!

şakir kalkan
şakir kalkan - 5 yıl Önce

Çerkes de hain ve hain yandaşı olmaz olanın aslı asla çerkes değildir araştırsın toğru yazdığımı ğöreçektir


SIRADAKİ HABER