Çavuşoğlu’dan ‘güvenli bölge’açıklaması: Sabrımız tükendi

Çavuşoğlu Suriye’de güvenli bölge oluşturulması planlarına ilişkin "ABD’nin getirdiği yeni öneriler bizi tatmin eder düzeyde değil" dedi

Çavuşoğlu’dan ‘güvenli bölge’açıklaması: Sabrımız tükendi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Nikaragua Dışişleri Bakanı Denis Moncada Colindres ile düzenlediği ortak basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'nin Türkiye ziyaretine ve Suriye'de oluşturulması planlanan güvenli bölgeye değinen Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Mike Pompeo ile yaptığı telefon görüşmesinde Jeffrey'nin yeni öneriler getireceğini kendisine söylediğini belirtti.

Çavuşoğlu, "ABD'nin yeni önerileri bizi tatmin eder düzeyde değil. Burada adeta Münbiç gibi bir oyalama sürecine gitmek istedikleri izlenimini edindik" dedi.

ABD'nin Türkiye'yi tatmin eden önerilerle gelmesi gerektiğini belirten Çavuşoğlu, "Bir oyalama olmaması lazım. Bizim sabrımız tükendi. Bir an önce güvenli bölge ile ilgili mutabakata varmamız gerekir. Aksi takdirde Türkiye olarak gereğini kendimiz yapacağız kararlıyız" diye konuştu.

Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın Türkiye'ye gönderilmesine de değinen Çavuşoğlu şöyle konuştu:

"Hakan Atilla daha önce Türkiye’ye gelebilirdi. Fakat temyiz davasından vazgeçmek istemedi. Davadan vazgeçtiği anda kendisine verilen cezayı kabul etmiş oluyor. Bana göre doğrusunu yaptı. ‘Biraz daha yatarım ama suçlamaları kabul etmem’ dedi. Sonuna kadar haklı. Kendine hoş geldiniz, geçmiş olsun diyoruz."

Kaynak: Deutsche Welle Türkçe

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahbender yıldız
Şahbender yıldız - 7 ay Önce

Ulan ırkçı mezhepçi insanlık düşmanı asıl orta doğu halkının sabrı tükendi sizin fitne fesat politikalarınız dan deccal herifler

resam yaşa
resam yaşa - 7 ay Önce

gvenli bölge değil surye kürtlerine katliyam yapacaksın değilmi çavuşoğlu bunu bütün dünya senin zehirli amacını biliyor Birleşmiş miletlerde senin amacını biliyor

Çoşkun
Çoşkun - 7 ay Önce

bunlar tam tersine konuşuyorlar sanki Kürtler tehdittir gibi algısını yaratıyorlar halbuki tam tersine TC devleti Kürtler için son derece büyük tehdittir.

SIRADAKİ HABER