Çavuşoğlu'ndan Schulz'a: Yaptırımlarla ilgili elinden geleni ardına koymasın

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz'un Türkiye'ye yönelik sözlerine yanıt verdi

Çavuşoğlu'ndan  Schulz'a: Yaptırımlarla ilgili elinden geleni ardına koymasın

Dışişleri Konutunda Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Wang Yi ile bir araya gelen Çavuşoğlu, görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında konuştu.
 
NTV'nin haberine göre, Çavuşoğlu'na AP Başkanı Martin Schulz'un Türkiye'ye yönelik son açıklamaları soruldu.
 
"AP Başkanı'nın söylediklerinin bizim için çok fazla önemi yok" diyen Çavuşoğlu, "Gücü yetiyorsa PKK faaliyetlerine son versin. Böyle görünüyor ki ya destekliyor ya gücü yetmiyor. Schulz'un yaptığı açıklamaya baktığınızda üst perdeden tehditkar açıklamalar yapıyor. Bu bizi etkilemez. Biz halkımızdan güç alıyoruz. Türkiye'deki gelişmelerle ilgili açıklamaları var. PKK'lılar da çok iyi savunuyor. Kaymakamızın şehit edildikten sonra bir açıklamaları oldu mu? Bir PKK'lı çok önemli ama şehitlerimizin, öldürülen Kürt vatandaşlarımızın hiçbir önemi yok. Önce PKK faaliyetlerini durdursunlar. Ekonomik yaptırımlarla ilgili ve diğer konularla ilgili elinden geleni ardına koymasın. AB ve Parlemento başkanının iki yüzlülüğünü her zaman olduğu gibi görüyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Martin Schulz, Türkiye'de idam cezasının yeniden getirilmesinin kırmızı çizginin aşılması anlamına geleceğini hatırlatarak, bunun üyelik görüşmelerinin sonu olacağını söylemişti.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 14:39

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli
Veli - 4 yıl Önce

Ya gerçekten bu akp veya tayibin tayfalarnda zerre kadar akil yok AB dahi kendi boylarindan büyük kafa tutuyorlar.ulan aç kalirsiniz aç

SIRADAKİ HABER