Çavuşoğlu, IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani ile görüştü

Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmede ABD ile İran arasındaki gerginl

Çavuşoğlu, IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen 50. Dünya Ekonomik Forumu'nda (WEF), Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi.

Çavuşoğlu, basına kapalı gerçekleştirilen görüşmede, Türkiye'nin, ABD ile İran arasındaki gerginliğin ardından Irak'la dayanışma içinde olduğunu, krizin aşılması için aktif çaba gösterdiklerini belirtti.

Zor dönemde Irak'ın birliğinin ve bütünlüğünün korunmasının öneminin altını çizen Çavuşoğlu, Irak'taki tüm unsurların (Şii, Sünni, Kürt, Arap ve Türkmen) ülkenin birliği ve bütünlüğü için çalışması gerektiğini söyledi.

Çavuşoğlu, "Irak Kürt Bölgesel Yönetimi ile ilişkileri geliştirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Irak'taki sorunların bir an evvel aşılarak istikrara kavuşması için Türkiye'nin elinden gelen desteği vereceğini söyleyen Çavuşoğlu, bu amaçla ilgili taraflara görüşlerini aktardıklarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2020, 09:09

YORUM EKLE
YORUMLAR
Derdo
Derdo - 1 yıl Önce

Kürdler tarih boyunca. baba oğuluna Oğulan babana Kardeş kardeşe hep bir birine ihanet etmişler büyuzden kürd düşmanları hiç bir zaman korkmasın böyle ihanetçi kürdler hiç bir zaman bitmez ne Arap ne Türk ne faris ların beyli yere gelmez

Bager
Bager - 1 yıl Önce

Türk imamlar cuma günleri fetva verdikleri zaman boşuna Barzani için dua etmiyorlar demeki gerçekten barzani oğulları kekoştur bu mazot tucarın adamın yüzünde milyonlarca kürdün geleceği tehlike altında bu şerefsizin yüzünden kürd olmaktan utanıyoruz

SIRADAKİ HABER