Canan Kaftancıoğlu'ndan Erdoğan'a 'DHKP-C militanı' yanıtı

'Tüm yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım'

Canan Kaftancıoğlu'ndan Erdoğan'a 'DHKP-C militanı' yanıtı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yaptığı "DHKP-C militanıdır" suçlamasına yazılı bir açıklamayla yanıt verdi.

"Bilindiği üzere 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi, Millet İttifakı çatısı altında girdiği seçimlerde, İstanbul’da önemli bir seçim başarısı elde etmiştir." diyen CHP İstanbul İl Başkanı "Bu başarıyı bir türlü hazmedemeyen AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, CHP İstanbul İl Başkanı olduğum andan itibaren sürekli ve sistematik saldırı altında, asılsız suçlamalara, dayanaksız/delilsiz ceza davalarına ve hakaretlere maruz kalmaktayım." dedi.

Kaftancıoğlu şöyle devam etti;

"Bugün de AKP Genel Başkanı, yalanlarına yeni bir tanesini ekleyerek DHKP-C militanı olduğum savsatasında bulunmuştur. Bu saçma suçlamasına ilişkin elinde hangi delili varsa derhal kamuoyuna açıklamak zorundadır. Bir hekim, bir kadın, bir insan hakları savunucusu olarak tüm yaşamım boyunca demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü savunduğum gibi bundan sonra da savunmaya devam edeceğim. Terör ve terör örgütleri ile hiçbir zaman işim olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Canan Kaftancıoğlu olarak CHP İstanbul İl Başkanı seçilene kadar tek bir aleyhe suçlama, iddia ve dava ile karşılaşmadığımı, bütün bunları sadece ve sadece siyasi nedenlerle yaşadığımı biliyorum. Demokrasi mücadelesine, çok daha güzel bir Türkiye için çalışmaya korkmadan ve yılmadan mücadele etmeye devam edeceğim."

YASAL HAKLARIMI SONUNA KADAR KULLANACAĞIM

Kaftancıoğlu ayrıca " AKP Genel Başkanının son iftiraları ve hakaretleri karşısında sessiz kalmayacağını ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla tüm yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağını söyledi.

Kaftancıoğlu "Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat hakkında “Hakaret, Adil Yargıyı Etkileme ve Yargı Görevini Yapanı Etkilemeye Teşebbüs suçlarını işlemesi nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımı ve ayrıca tazminat davası açacağımı kamuoyuna saygıyla duyururum." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
oyun bitmez
oyun bitmez - 9 ay Önce

amerikada meclis baskınında ne yaptılar boynuzlu birini kullandılar trump u ve cumhuriyetçi partinin imajını terörist antidemokratik ilkel gösterdiler .işte bir partinin içindeki densizler neye mal oluyor izlediniz .bizim türkiyede muhalif kanadı dişli çıkarsa ney yapıyorlar ya aşırı sol ya da aşırı islamcı ya da pkk cı gösterip itibarsızlaştırırak kendi koltuklarını sağlama almaya çalışırlar.canan hanımın suçu ne başarıyı ekrem e mal ediyorlar ama istanbul u akpden alan kadının ismidir canan kaftancıoğlu o yüzden hedefte maalesef.tahriklere provakasyonlar kışkırtmalara ateşlendirmelere oyunlara gelmeden seçime kadar muhalefet yapabildiler alacaklar iktidarı.asıl karşı tarafın etekleri fena tutuştu.

SIRADAKİ HABER