Can Dündar ve Gül iddianamesi kabul edildi

Mahkeme, Can Dündar ve Erdem Gül hakkında düzenlenen iddianameyi kabul etti. İlk duruşma 25 Mart'ta görülecek

Can Dündar ve Gül iddianamesi kabul edildi

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkında hazırlanan iddianame, mahkeme tarafından kabul edildi.

Dündar ve Gül'ün ilk duruşması 25 Mart 2016 Cuma günü görülecek.

Can Dündar ve Erdem Gül'ün tahliye talepleri reddedildi.

Mahkeme, "Can Dündar ve Erdem Gül  İddianamesi"nin, "Selam Tevhid'de Kumpas" davasıyla birleştirilmesi talebini duruşma günü değerlendirecek.

Savcı İrfan Fidan'ın hazırladığı iddianamede Dündar ve Gül, “Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması ile aynı amaç birliği içinde hareket etmekle” suçlanıyor.

Duruşmaların kapalı olarak yapılması talep edilen iddianamede Dündar ve Gül için, "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme", "Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama", "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen yada tamamen engellemeye teşebbüs etmek" ve "Silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek isteyerek yardım etme" suçlarından ayrı ayrı bir kez ağırlaştırılmış müebbet, bir kez müebbet ve 30 yıla kadar hapis cezası istedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 16:44

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER