Bürokratlar milletvekilliği yarışında

Ankara'da istifalar devam ediyor

Bürokratlar milletvekilliği yarışında

Bürokratlar açısından, vekil aday adayı olmak için bugün ise son gün. KYK'dan dışişlerine bürokratların istifa rüzgarı devam ediyor.

Genel seçimler öncesinde kamu çalışanlarının istifaları dün art arda gelmişti. Son günde de, bürokrasideki istifalar devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Recep Kaymakcan'ın istifası geldi. Kaymakcan, Çorum'da milletvekili adayı olmak üzere istifa etti.

Zeynep Gürcanlı'nın Hürriyet'te yer alan haberine göre istifa rüzgarı, Büyükelçileri de vurdu. Dışişleri Bakanlığı'nda da, istifalar art arda geliyor. Daha önce Filistin ve Türkmenistan Büyükelçilik görevlerinde bulunan Hüseyin Avni Bıçaklı, ilk istifa eden Büyükelçi oldu. Bıçaklı, memleketi Isparta'dan, MHP'den aday olacak.

İstifası beklenen bir diğer Büyükelçi ise, halen Dışişleri'nde ikili işler genel müdürü olarak görev yapan Hulusi Kılıç, daha önce Bakü büyükelçisi olarak görev yapmıştı. Büyükelçi Kılıç'ın AKP'den aday olması bekleniyor.

Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan ile Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu Üyesi, sağlık bakanlığı Eski Müsteşar Yardımcısı Dr. Şanal Tosun da AKP'den aday adayı olmak için istifa etti. 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 10:58
YORUM EKLE