Buldan: Türk-Kılıçdaroğlu görüşmesi tesadüfi ama sakınca yok

Buldan, Kılıçdaroğlu ve Ahmet Türk’ün görüşmesinde sakınca olmadığını söyledi

Buldan: Türk-Kılıçdaroğlu görüşmesi tesadüfi ama sakınca yok

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP İl Eş Başkanları Toplantısında k CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ahmet Türk arasındaki görüşmeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Görüşmenin 'tesadüfen' yapıldığını ifade eden Buldan, “Ahmet Türk gibi isimlerin bu tür görüşmeleri yapmasında bir sakınca görmüyoruz” dedi.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre görüşmenin parti kararı ile yapılmadığını belirten Buldan, "Tesadüfi bile olsa Ahmet Türk gibi isimlerin bu tür görüşmeleri yapmasında bir sakınca görmediğimizi özellikle ifade etmek istiyorum. Fakat esas görüşmeler, karar mekanizmalarımızda alacağımız kararlar ve halkımızla yapacağımız görüşmeler doğrultusunda olan görüşmelerdir" diye konuştu.

CHP ile olası bir yerel seçim ittifakı olasılığını da değerlendiren Buldan, "Yerellerde yapılacak görüşmelerin önemli olduğunu düşünüyorum. Merkezi anlamda alınmış bir karar ve görüşme yok bu aşamaya kadar. Bundan sonrası açısından yereller başta olmak üzere merkezi görüşmelerde de böyle bir teklif gelirse barış, demokrasi ve özgürlükler açısından kapımızın açık olduğunu ifade edebiliriz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER