Bozdağ: MTV'nin makul bir rakama çekilmesine karar verdik

Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası konuştu

Bozdağ: MTV'nin makul bir rakama çekilmesine karar verdik

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne (MTV) yapılan yüzde 40 zamla ilgili açıklama yaptı. Bozdağ, "Bakanlar Kurulumuz Motorlu Taşıtlar Vergisinin kanun tasarısında öngörülen rakamdan aşağı bir rakama, makul bir rakama çekilmesi hususunda bir karara vardı" dedi

Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları:

(Las Vegas'taki silahlı saldırı) Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve ABD halkına taziyelerimizi iletiyoruz, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye olarak ABD ile her türlü şiddet, saldırı ve terör konusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dayanışma içerisinde olacağımızı özellikle ifade etmek istiyoruz."

(Fransa'nın Mulhouse kentindeki yangın) Bu yangının kundaklama sonucu olduğuna ilişkin savcılığın yaptığı açıklamadan dolayı bu saldırıyı, kundaklamayı da şiddetle ve nefretle kınadığımızı açıklıkla ifade etmek istiyoruz. Fransa hükümetinden ve yetkililerinden bu kundaklamaya karışan, yapan kişilerin çok hızlı bir şekilde tespiti, yakalanması ve yargıya teslim edilmesini beklediğimizi özellikle ifade etmek istiyorum. Irkçılık, ayrımcılık, yabancı düşmanlığı gibi çağımızı tehlikeye atan ve hepimizi tehdit eden bu hastalıklara karşı hepimizin bir kez daha birlikte hareket etmesi gerektiğini, yaşadığımız bu acı hadiseler göstermektedir."

MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ

"Bakanlar Kurulumuz Motorlu Taşıtlar Vergisinin kanun tasarısında öngörülen rakamdan aşağı bir rakama, makul bir rakama çekilmesi hususunda bir karara vardı. Maliye Bakanımız Naci Ağbal beye görev verdi."

"MGK'nın öne çekilmesi, TSK'nın sınırda tatbikat yapması, uçuşların durdurulması gibi adımlar atıldı."

(Ataşehir'de kaldırımda yürüyen kadına saldırılması) Bu saldırıyı gerçekleştiren kişiye 'insan' demeye bir insan olarak utanıyorum. Çünkü insanlıktan azıcık nasibini alan birisinin böyle bir saldırıyı gerçekleştirmesi mümkün değildir. Belli ki bu saldırgan insanlıktan nasibini almamış, alamamış."

"Farklı yaşam tarzlarını benimsemiş kişilere yapılan saldırıları hoş görmemiz mümkün değildir"

MELİH GÖKÇEK HAKKINDAKİ İDDİALAR

(Melih Gökçek'in istifasına ilişkin iddialar hakkında) Ben hükümet sözcüsüyüm. Parti sözcüsü değilim. Şu anda bu konuda bir bilgim yok. Parti sözcümüze sorarsanız onlardan daha iyi bilgiler alırsınız.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 13:53

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
demokrat
demokrat - 2 yıl Önce

bunu böyle minnet edercesine söylemek son derece yakışıksız . %40 değil birazcık daha az kazık zam yapacaz demeye getirmiş sayın bakanımız

SIRADAKİ HABER